Koronawirus uderza w kryptowaluty. Podsumowanie tygodnia #306
Nie sposób nie napisać we wstępie o tym, co dzieje się w związku z koronawirusem i jego wpływem na BTC. Okazało się, że wraz z pandemią z Wuhan rozpoczął się chyba nowy kryzys gospodarczy. Wszystkie kryptowaluty mocno spadły na wykresie. Nie same – wiele straciły też metale szlachetne. Pojawiły się wręcz opinie nt. upadku BTC. Co zaś dzieje się na poziomie fundamentów?
Blockchain vs. koronawirus
Włoski Czerwony Krzyż i Komitet Colli Albani zorganizowały zbiórkę Bitcoinów i innych kryptowalut na rzecz walki z koronawirusem.
Przewodniczący komitetu IRC Colli Albani, Bruno Pietrosanti, powiedział mediom:
„Musimy zmniejszyć presję na hospitalizacje, ponieważ liczba zakażonych osób rośnie i liczba miejsc dostępnych w szpitalach jest mniejsza. Wierzymy, że innowacyjne narzędzie do pozyskiwania funduszy, takie jak Bitcoin, może pomóc nam znaleźć niezbędne zasoby gospodarcze, które są bardzo trudne do uzyskania w tym historycznym momencie”.
Adres portfela Bitcoina, na który można wysyłać środki, znajdziecie tutaj.
IGBiNT chce współpracować z KNF
12 marca 2020 r. Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii opublikowała oficjalne pismo do KNF. W nim deklaruje, że chce współpracować z władzami w sprawie regulacji rynku kryptowalut. Czytamy tam np.
„Najbardziej pilne, tak aby umożliwić podmiotom działającym na rynkach blockchain/walut cyfrowych działanie w kraju, bez konieczności uciekania poza inne jurysdykcje”.
Źródło: Facebook
Francja chce stworzyć piaskownicę dla startupów
Francuski organ nadzoru rynku, Autorité des Marchés Financiers (AMF), chce stworzyć piaskownicę regulacyjną, która będzie przeznaczona do badania wpływu tokenów na prawo i gospodarkę Unii Europejskiej. Organ ogłosił to 6 marca. „Digital Lab” ma umożliwić rozwój nowej cyfrowej gospodarki oraz pomóc zbadać wpływ tokenów i blockchaina na rynki.
Źródło: AMF France
Ludowy Bank Chin wykorzysta blockchainową platformę
Ludowy Bank Chin (PBoC) otrzymał 4,7 miliona dolarów od rządu Chin. Przez trzy lata środki te będą wydawane na projekty badawczo-rozwojowe. Do tego celu zostanie użyta specjalna platforma oparta na blockchainie.
Platforma została uruchomiona we wrześniu 2018 r. Ma na celu ułatwienie transferów środków i „bezpieczne dzielenie się informacjami między przedsiębiorstwami i departamentami rządowymi”.
Źródło: Global Times