Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Kolejna giełda kryptowalut padła ofiarą hakerów. Podsumowanie #346

Exmo, giełda krypto z Wielkiej Brytanii, stała się ofiarą hakerów. Platforma straciła 5 proc. aktywów, znajdujących się w jej portfelach.

22 grudnia 2020 | 16:55

Jak co tydzień, prezentujemy wam to, co wydarzyło się na rynku cyfrowych walut.

Exmo zostało zaatakowane przez hakerów

Exmo, giełda kryptowalut z Wielkiej Brytanii, stała się ofiarą hakerów. Zgodnie z komunikatem z 21 grudnia, platforma straciła 5 proc. aktywów, które znajdowały się w jej portfelach.

Maria Stankevich, szefowa działu ds. rozwoju biznesu w giełdzie Exmo, przekazała jednak Cointelegraph, że atak „nie jest niczym bardzo poważnym”.

Skradziono: Bitcoiny, Ethery (ETH), XRP, Tethery (USDT), Zcash (ZEC) i Ethereum Classic (ETC). Giełda twierdzi, że jej klienci nie będą poszkodowani, bo zwróci im środki, ale prosi, by do odwołania nie wysyłali już żadnych kryptowalut na giełdę. Sprawa została już zgłoszona na policję.

Źródło: Cointelegraph

Microstrategy dokupuje BTC

Firma MicroStrategy przyznała, że dokupuje Bitcoiny. Na inwestycje pieniądze zostały zebrane poprzez sprzedaż obligacji zamiennych. Firma wydała 650 mln USD na zakup 29 646 BTC po średniej cenie 21 925 USD.

Prezes MicroStrategy, Michael Saylor, skomentował ostatnią inwestycję firmy:

„Zapowiedziane dziś nabycie dodatkowych Bitcoinów utwierdza nas w przekonaniu, że Bitcoin, jako najbardziej rozpowszechniona kryptowaluta na świecie, jest niezawodnym magazynem wartości. Wierzymy, że proaktywne zarządzanie naszym bilansem, w połączeniu z poprawą wyników w zakresie przychodów i rentowności Spółki, było ważnym czynnikiem wzrostu kursu naszych akcji w ostatnim czasie.”

Źródło:  Microstategy 

Klienci Ledger pod ostrzałem hakerów

Według tweeta Alon Gala z firmy zajmującej się bezpieczeństwem sieciowym Hudson Rock, klienci Ledgera mają duży problem. Okazuje się, że hakerzy, którzy w czerwcu wykradli dane od tego producenta portfeli sprzętowych, udostępniają je publicznie. Chodzi o 1 075 382 adresów e-mail oraz 272 853 zamówień portfeli, które z kolei zawierają informacje takie jak e-maile, adresy i numery telefonów.

Obecnie klienci dostają coraz częściej e-maile z szantażami dot. tego, że ktoś domaga się od nich wpłaty na adres BTC kryptowalut o wartości np. 1000 zł.

Źródło: Twitter

Lider Onecoina przed sądem

Kolejny lider OneCoina trafi przed oblicze sądu. Chodzi o eksperta ds. marketingu Karla Sebastiana Greenwooda. Prokuratorzy z USA poinformowali sędziego z Manhattanu Edgardo Ramosa, że ​​prosi on o zawarcie ugody w sprawie jego udziału w działalność tej słynnej piramidy finansowej.

Ponoć jego działania marketingowe sprawiły, że OneCoin pozyskał do swojej struktury aż 1 mld USD od naiwnych inwestorów.

Źródło: Cointelegraph

 

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut