Reklama

Quark

Polska firma jedzie na hackaton EOS – wyeliminują fałszerstwa dokumentów

iRespo, jako jedyna firma z Polski weźmie udział w hackatonie EOS. Firma tworzy system notaryzacji dokumentów w oparciu o blockchain EOS. W rezultacie mają zostać wyeliminowane fałszerstwa między innymi takich dokumentów jak dyplomy ukończenia uczelni lub legitymacje studenckie. 

4 czerwca 2018 | 11:47

iRespo, jako jedyna firma z Polski weźmie udział w hackatonie EOS, w najbliższy weekend w Hongkongu. Firma tworzy system notaryzacji dokumentów w oparciu o blockchain EOS. W rezultacie mają zostać wyeliminowane fałszerstwa między innymi takich dokumentów jak dyplomy ukończenia uczelni lub legitymacje studenckie. 

iRespo ma na celu znalezienie odpowiedniego narzędzia, aby dać użytkownikom kontrolę nad danymi – Chcemy zbudować infrastrukturę, w której użytkownik będzie miał nadawane przez instytucje odpowiednie dokumenty, będzie miał do nich dostęp, będą one przechowywane na blockchainie. – skomentowała Katarzyna Lipińska, jeden z twórców projektu.

Użytkownik na swoim koncie będzie mógł mieć zapisane różne dokumenty, w zależności od podmiotów, które zdecydują się na elektroniczne uwierzytelnianie. Mogą być to dyplomy uczelni, legitymacje studenckie lub prawo jazdy.

Użytkownik będzie mógł udzielić dostępu do dokumentów w odpowiednim zakresie – takim, jaki uzna za stosowny. Osoba pytająca o takie dokumenty zawsze będzie miała pewność, że są one wiarygodne i nie zostały sfałszowane.

Usługa ma opierać się na blockchainie EOS, który jest nazywany Blockchainem 3.0. Jest on szybszy niż Ethereum (0,5 sekundy na potwierdzenie), bardziej skalowalny, łatwiejszy w użyciu dla programistów. EOS wprowadzi też swoją konstytucję zachowań, nielegalne działania i ataki będą eliminowane.

Projekt iRespo jako jeden z pięciu projektów został wyróżniony przez EOS za pomysłowość i wkład w ideę EOSa. Podczas hackatonu w Hongkongu firma zamierza stworzyć demo swojego rozwiązania.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut