W dniach 7-8 kwietnia odbyło się w Nowojorskim Javits Convention Centre kolejne już spotkanie entuzjastów i profesjonalistów ze świata Bitcoin. ?Inside Bitcoins? zgodnie z oczekiwianiami przyciągnęło setki gości, a wśród przemawiających znalazło się według zapowiedzi 80 ekspertów i biznesowych pionierów. Nie powinien już nikogo dziwić też fakt, że pierwszym z tematów wspomniany na oficjalnej stronie wydarzenia został ten dotyczący podejścia Waszyngtonu do kryptowalut.

Temat ściśle związany z powyższym został też poruszony przez przewodniczącego Circle Internet Financial Jeremiego Allaire, który w swojej mowie inauguracyjnej przedstawił plan dalszego wyprowadzania Bitcoina z ?dzikiego zachodu?, gdzie miał on swoje początki. Jako alternatywę zaproponował- również nic nowego- utworzenie atmosfery przejrzystości i mainstreamowego bezpieczeństwa. O ile na konferencji mogło obejść się bez wysłowionego sprzeciwu wobec słów Allaire, The Wall Street Journal donosi, że przez przynajmniej jednemu uczestnikowi konferencji ruch ?uwiarygadniający? kojarzy się jedynie z przejęciem wolnościowo nastawionego projektu przez ?prawników i bankierów?. Wspomniana osoba miała też wprawdzie trudniejsze do uzasadnienia zastrzeżenia do określonych agencji prasowych obecnych na spotkaniu ( jak np. The Wall Street Journal), ale jej opinii na ten temat nie należy ignorować. Stanowi ona wyraz sprzeciwu Bitcoinowego ?grass roots? wobec wciąż formującego się establishmentu branży. Allaire argumentował swój pogląd przywołując rozwój Internetu, który ruszył z kopyta w roku 1994 i zapewniając, że dzięki regulacjom Bitcoin może powtórzyć ten sukces. Najważniejszym elementem dalszego postępu w świecie Bitcoin jest umożliwienie organom rządowym identyfikację osób wykonujących transakcje oraz eliminację oszustów- goście konferencji zareagowali na Tweeterze sugerując, że anonimowość jest nieodłączną częścią projektu.

Nie pomogło zapewnienie, że dotychczasowy rozwój umożliwiony został przez nawiązanie przez giełdy współpracy z bankami, które w obecnym momencie wciąż nie ufają kryptowalucie całkowicie. Zaufanie to może zaś pochodzić tylko od rządu, któremu anonimowość się wyraźnie nie podoba.  Wciąż jednak, mimo najlepszych chęci zwolenników ?przejrzystości?, licencje umożliwiające legalne przesyłanie wirtualnych walut wciąż są w obecnej w fazie wczesnego rozwoju, a fakt pozostawania regulatorów w tyle za innowacjami zdaniem Jacoba S. Fabera z Perkins Coie wyraźnie spowalnia rozwój projektu.

Drugiego dnia konferecji Prokurator Generalny USA Eric Holder nie wydawał się przekonany dobrymi chęciami establishmentu Bitcoin i powiedział zeznając przed Komisją Sądowniczą Izby Reprezentantów, że jego zdaniem ?bitcoinowi? kryminaliści rzucają wyzwanie wymiarowi sprawiedliwości.

Inne wiadomości z konferencji tradycyjnie dotyczyły technologii związanej np. z ?Bitcoinami w chmurze? (Bitcoin in the Cloud) oraz stanu środowiska startup związanego z kryptowalutą. Pomimo problemów wciąż wiszących nad systemem Bitcoin, na konferencję zaproszeni zostali wszelkiej maści przedsiębiorcy, finansiści oraz przedstawiciele instytucji bankowych, a na wszelkie pytania gości gotowy był odpowiedzieć ekspert zasiadający w Bitcoin Basics Booth (budka poświęcona podstawom Bitcoina). Można się tam było dowiedzieć np. jak założyć swój pierwszy portfel i dokonywać płatności. Duże zainteresowanie wzbudziła także karta Cryptex, której prezentację można zobaczyć na filmiku poniżej:

18 KOMENTARZE

 1. “Najważniejszym elementem dalszego postępu w świecie Bitcoin jest umożliwienie organom rządowym identyfikację osób wykonujących transakcje oraz eliminację oszustów”

  hahahha bitcoin jest popularny tylko ze wzgledu na swoja anonimowosc. Jak mu to odbiora to stanie sie zwyklym bankiem.

 2. Niestety panowie Banksterzy chcą połrzyć łapy na kryptowalutach żeby ludzią żyło się gorzej na Kredycie Banksterskim niż żeby obywatel miał coś dla siebie. Życie jakz zwykle pokazuje że doskonały wynalazek musi paść ofiarą bandziorów z koryta. Powiem tak po co komu wolny rynek i cała ta farsa z pieniędzmi. Gdyby nie było kasy ludzie żyli by wolni. Coś chcesz to wyświadczas usługę komuś. Najlepszy jest rynek oparty na handlu wymienym a niż pieniądzach. Pieniądz zniewala pieniądz zabija pieniądz rodzi. Mamy przykład co robi pieniądz z umysłami kobiet:(

  RIP Kryptowolautowemu rynkowi witaj niewolnicza birokracjo:(

  • “ludzią”? Ja mam takie pytanie: czy dziś źle uczą polskiego w szkołach, czy też nauka polskiego przerasta obecne pokolenia.. intelektualnie? Bo gdy chodziłem do szkoły, gość piszący w ten sposób nie skończyłby nigdy podstawówki, nie mówiąc o np. liceum. Ogarnijcie się, bo oczy bolą, jak się to czyta!

  • I kolejny qrwa profesor sie dopierdala do literek. Temat kompletnie inny ale co tam blad jest a tematu nie znam to sie dopierdole.

   Ja bym chcial sie w szkole uczyc tylko angielskiego, polski moglby nie istniec. Latwiej by sie ludziom na swiecie zylo, mniej problemow. Ale profesor powie, ze musza byc cale nie centymtry, mile nie metry i polski zamist angielskiego bo inaczej nie mial by kasy a tak jest wazny.

   Zamiast uczyc w szkole o pieniadzach i etyce biznesu to ucza o jakis krzaczkach i kolejne pokolenie powstaje, ktorym sie steruje i robi z nim co chce. Bo qrwa jak ma pomysl na biznes to Pani w okienku mu mowi, ze blad zrobil ojeju. No w koncu za to bierze pieniadze nie ?

   @Amadeus specjalnie bez polskich znakow aby mi sie szybciej pisalo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.