Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Petro w Wenezueli, Bitcoiny w Turcji – Informacje Tygodnia

News 18+, Petro uratuje Wenezuelską gospodarkę? Obywatele Turcji nie chcą liry, chcą bitcoinów! Węgry nie do końca przyjazne kryptowalutom >>

21 sierpnia 2018 | 08:30

Od dzisiaj chcemy pomóc wam w skondensowanym śledzeniu newsów na rynku kryptowalut. Dlatego co wtorek będziemy publikować dla was podsumowania minionego tygodnia uwzględniając najciekawsze informacje z tego okresu.

News 18+

Nie pytamy Was, czy lubicie tego typu kino. Warto jednak zauważyć, że Tube8, portal z filmami XXX chce wprowadzić u siebie funkcję… płacenia swoim klientom za oglądanie publikowanych na portalu filmów. Brzmi jak spełnienie marzeń przeciętnego nastolatka? To jednak prawda potwierdzona oficjalnie przez firmę.

Robin Turner, rzecznik prasowy Tube8, przyznał, że „Wprowadzenie tokenów VIT na platformę będzie odwróceniem modelu korzystania z treści dla dorosłych.” Podkreślił, że  Tube8 chce w ten sposób w większym stopniu zaangażować użytkowników do komentowania i wchodzenia w interakcje ze stoną. Ponoć „dotychczas użytkownicy nie logowali się, oglądali kilka filmów i opuszczali stronę”. Teraz „ tokeny VIT będą zachętą do założenia konta i wchodzenia w interakcję z treścią na stronie, tak aby otrzymywać za to wynagrodzenie.”

Petro uratuje Wenezuelską gospodarkę?

O wenezuelskiej kryptowalucie Petro zdarzało się nam pisać. Okazuje się, że latynoski wynalazek robi coraz większą karierę. Prezydent Nicolas Madura przyznał, że państwowa firma naftowa PDVSA będzie przyjmowała Petro jako jednostkę rozliczeniową. Dodatkowo, rząd chce wprowadzić nowy system wynagrodzeń i cen, które będą wyrażane w kryptowalucie.

Pierwotnie waluta cyfrowa miała tylko pomóc obejść Wenezueli sankcje gospodarcze ze strony USA, teraz Madura chce ją wykorzystać do zwalczenia inflacji, jaka panuje w jego kraju. Czy mu się uda? Jak sądzicie?

Obywatele Turcji nie chcą liry, chcą bitcoinów!

Nie tylko zawirowania gospodarcze w Wenezueli powodują lokalne wzrosty zainteresowania kryptowalutami. Także hiperinflacja liry doprowadziła do tego, że obywatele Turcji bacznie spoglądają w kierunku bitcoina. Ponoć portal bitcoin.org zaliczył skok wejść na niego z terenów tego kraju o 42%. Powody? Podobne jak w przypadku Wenezueli, jest to wysoka inflacja waluty narodowej wynosząca aż 45% w skali rocznej.

Węgry nie do końca przyjazne kryptowalutom

Ministerstwo Finansów Węgier opublikowało oświadczenie dotyczące kryptowalut. Dowiadujemy się z niego, że te nie można uznać za prawny środek płatniczy. Mimo tego władza ustawodawcza pracuje obecnie nadal nad przepisami dotyczących krypto-instrumentów. Bank centralny, organ podatkowy i ministerstwa finansów chcą grupę roboczą, której zadaniem ma być ocena skutków prawnych, gospodarczych oraz podatkowych związanych z walutami cyfrowymi.

BitBay dodaje Neumark

Od tygodnia na BitBay.net są dostępne tokeny Neumark. Tym samym BitBay staje się pierwszą giełdą kryptowalut z wewnętrzną wymianą walut fiat, na której inwestorzy z całego świata mogą nabyć unikalne tokeny, jednocześnie biorąc udział w sukcesie Neufund. „Jako przedsiębiorca, widzę ogromny potencjał w projekcie, jakim jest Neufund, ponieważ łączy on zalety IPO, ICO jak i również Venture Capital.” mówi Sylwester Suszek, założyciel platformy BitBay.

Neumark to token o standardzie implementacji ERC-20, z maksymalną ilością 1 500 000 000 NEU. Jego obecna cena wynosi około 0,5 USD. Największą dotychczasową wartość osiągnął w styczniu tego roku, kiedy jedna jednostka była warta 2,5 USD. Obecnie jego market cap jest wyceniany na ponad 13 000 000 USD. Warto przy tym zauważyć, że wartość NEU wynika z dwóch obszarów profitów.

Facebook będzie miał własną kryptowalutę?

Od razu odpowiemy – nie. A przynajmniej na razie nie, ponieważ nie potwierdziły się plotki sugerujące, że platforma ma stworzyć własną walutę na bazie technologii Stellar. “Nie prowadzimy dyskusji ze Stellar i nie rozważamy rozwijania ich technologii” – przekazał rzecznik prasowy Facebooka mediom.

Pogłoski pojawiły się niedawno i były związane z informacją dotyczącą powstania zespołu ds. Blockchain założonego przez Facebooka. Wcześniej, początkiem br. roku, o swojej fascynacji siecią bloków poinformował sam Mark Zuckerberg.

Hashrate BTC nadal rośnie

Obecnie na giełdach kryptowalutowych byki są w defensywie. Jednak hashrate sieci Bitcoina rośnie. David Sapper, dyrektor operacyjny australijskiej giełdy kryptowalutowej Blockbid, widzi w tym prognostyk na kolejną falę wzrostów za jakiś czas. Jego zdaniem oznacza to, że górnicy nie wyłączają swoich koparek teraz, gdy cena BTC spada. Oznacza to, że traktują główną walutę cyfrową jako inwestycję długoterminową.

Marco Streng, dyrektor generalny Genesis Mining, tłumaczy zauważalny fenomen w inny sposób. Nie chodzi ponoć o wierność górnikom BTC, a o wprowadzanie na rynek coraz lepszych urządzeń kopiących kryptowaluty.

W obu przypadkach możemy się jednak cieszyć. W pierwszym, wierność inwestorów może oznaczać kolejną bańkę na krypto-instrumentach za jakiś czas. W drugim – rozwój fundamentów (tj. miningu) również może przynieść nam dalszą ekspansję rynku i wzrosty.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut