Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Impreza na której zapłacisz w BTC

19 lipca 2013 | 14:35

Bitcoin Party ? czyli pierwsza w Polsce impreza na której będzie można zapłacić w Bitcoinach odbędzie się drugiego sierpnia w Warszawie. Impreza organizowana jest przez grupę entuzjastów wirtualnej waluty, której celem jest przekonanie właścicieli pubów i restauracji do wprowadzenia do swojej oferty możliwości płacenia ?wirtualnym złotem?.pub Miejsce imprezy wciąż nie jest znane (aktualizacja:  Miejsce spotkania zostało ustalone na Parking Bar – Nowogrodzka 27). Dla osób które nie wiedzą na czym ta technologia polega może być to doskonała okazja do zrozumienia całego systemu i darmowej reklamy. Impreza najpewniej  przyciągnie zainteresowanie mediów podobnie jak to było w przypadku umożliwienia płatności w BTC w pierwszych klubach, restauracjach i pubach na całym świecie. Płatności w Bitcoinach są legalne na całym świecie i można od nich rozliczać się z urzędem skarbowym (Prawne askpekty Bitcoina).  Co więcej cały system dzięki zaawansowanej kryptografii i decentralizacji jest bezpieczniejszy i bardziej ekologiczny od tradycyjnych systemów bankowych! Na satoshi.pl można umówić się na szkolenie przygotowujące zarząd restauracji do wdrożenia płatności w Bitcoin, ale jak czytamy na stronie wydarzenia:

Dla firmy, która zdecyduje się być gospodarzem naszej imprezy, oprócz wsparcia technicznego przy wdrożeniu systemu płatności, nasza liczna grupa posiadaczy Bitcoinów, będzie płacić w tej walucie w trakcie imprezy. Zależy nam, aby tak samo jak ma to już miejsce np. w niedalekim Berlinie, w Warszawie także zauważono jak łatwe i korzystne finansowo są wirtualne płatności i dlaczego jest to bardziej opłacalne niż w przypadku kart kredytowych. Chcemy wykazać, że płatności mogą być dokonywane nawet jeżeli nie ma prądu lub sprzęt się zepsuje.

Niedawno usłyszeliśmy o pierwszym w Wielkiej Brytanii pubie akceptującym płatności w BTC ? ?The Pembury Tavern? we wschodnim Londynie, a kilkanaście godzin temu świat obiegła informacja o tym, że coffee bar ?The Old Shoreditch Station? w Londynie również akceptuje Bitcoin jako sposób płatności.

Strona wydarzenia na facebooku:

https://www.facebook.com/events/180572552118628

Aktualizacja 14:49

Miejsce spotkania zostało ustalone na Parking Bar (Nowogrodzka 27)

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut