Bitcoin Party ? czyli pierwsza w Polsce impreza na której będzie można zapłacić w Bitcoinach odbędzie się drugiego sierpnia w Warszawie. Impreza organizowana jest przez grupę entuzjastów wirtualnej waluty, której celem jest przekonanie właścicieli pubów i restauracji do wprowadzenia do swojej oferty możliwości płacenia ?wirtualnym złotem?.pub Miejsce imprezy wciąż nie jest znane (aktualizacja:  Miejsce spotkania zostało ustalone na Parking Bar – Nowogrodzka 27). Dla osób które nie wiedzą na czym ta technologia polega może być to doskonała okazja do zrozumienia całego systemu i darmowej reklamy. Impreza najpewniej  przyciągnie zainteresowanie mediów podobnie jak to było w przypadku umożliwienia płatności w BTC w pierwszych klubach, restauracjach i pubach na całym świecie. Płatności w Bitcoinach są legalne na całym świecie i można od nich rozliczać się z urzędem skarbowym (Prawne askpekty Bitcoina).  Co więcej cały system dzięki zaawansowanej kryptografii i decentralizacji jest bezpieczniejszy i bardziej ekologiczny od tradycyjnych systemów bankowych! Na satoshi.pl można umówić się na szkolenie przygotowujące zarząd restauracji do wdrożenia płatności w Bitcoin, ale jak czytamy na stronie wydarzenia:

Dla firmy, która zdecyduje się być gospodarzem naszej imprezy, oprócz wsparcia technicznego przy wdrożeniu systemu płatności, nasza liczna grupa posiadaczy Bitcoinów, będzie płacić w tej walucie w trakcie imprezy. Zależy nam, aby tak samo jak ma to już miejsce np. w niedalekim Berlinie, w Warszawie także zauważono jak łatwe i korzystne finansowo są wirtualne płatności i dlaczego jest to bardziej opłacalne niż w przypadku kart kredytowych. Chcemy wykazać, że płatności mogą być dokonywane nawet jeżeli nie ma prądu lub sprzęt się zepsuje.

Niedawno usłyszeliśmy o pierwszym w Wielkiej Brytanii pubie akceptującym płatności w BTC ? ?The Pembury Tavern? we wschodnim Londynie, a kilkanaście godzin temu świat obiegła informacja o tym, że coffee bar ?The Old Shoreditch Station? w Londynie również akceptuje Bitcoin jako sposób płatności.

Strona wydarzenia na facebooku:

https://www.facebook.com/events/180572552118628

Aktualizacja 14:49

Miejsce spotkania zostało ustalone na Parking Bar (Nowogrodzka 27)

Poprzedni artykułBitcoin a kurs USD i złota
Następny artykułKim jest Satoshi Nakamoto?
Założyciel serwisu, redaktor naczelny. Serwis ‘Bitcoinet’ założył w czasie studiów na University of Wolverhampton w Anglii. Posiada wykształcenie artystyczne w zakresie reklamy wizualnej i produkcji wideo. Właściciel firmy BitSky Multimedia, zawodowo zajmuje się marketingiem i produkcją wideo. Członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin. Członek założycielski Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii. Walutami cyfrowymi i technologią blockchain interesuje się od 2012 roku.

15 KOMENTARZE

 1. Bitcoin to żeton transakcyjny. Kwotę w zł nabija się na kasie fiskalnej, tę samą do aplikacji na tablecie np., a kupujący skanuje kod i przesyła bitcoinem równowartość w zł. Po czym automatycznie są one konwertowane na zł przez operatora płatności, ktory bierze na siebie ryzyko kursowe.
  Ot, cała filozofia.
  Dla kupującego i sprzedającego to już nie istotne. Oni “bawią się” tylko skanowaniem kodow qr

 2. Bitcoin to żeton transakcyjny. Kwotę w zł nabija się na kasie fiskalnej, tę samą do aplikacji na tablecie np., a kupujący skanuje kod i przesyła bitcoinem równowartość w zł. Po czym automatycznie są one konwertowane na zł przez operatora płatności, ktory bierze na siebie ryzyko kursowe.
  Ot, cała filozofia.
  Dla kupującego i sprzedającego to już nie istotne. Oni “bawią się” tylko skanowaniem kodow qr

 3. Ciekawe jak będą rozliczać się w tej walucie, ponieważ wartość bitcoina zmienia się w zasadzie co kilka minut. Według aktualnego kursu – http://aktualny.pl/bitcoin to kupujący będą mieć raczej dobrze, jeśli w miarę wcześnie tanio kupili BTC. Z drugiej strony ciekawe jak sprzedający rozliczą się ze skarbówką 😉

 4. Ciekawe jak będą rozliczać się w tej walucie, ponieważ wartość bitcoina zmienia się w zasadzie co kilka minut. Według aktualnego kursu – http://aktualny.pl/bitcoin to kupujący będą mieć raczej dobrze, jeśli w miarę wcześnie tanio kupili BTC. Z drugiej strony ciekawe jak sprzedający rozliczą się ze skarbówką 😉

 5. Impreza na której osoby posługujące się bitcoinem ze względów na anonimowość zostaną zinfiltrowane przez (nie)polskie służby.

  • Pomijając fakt, że Bitcoin nie jest anonimowy to wrzucanie wszystkich ludzi do jednego worka to nieporozumienie. Poza tym gwarantuje Ci, że więcej nielegalnych transakcji jest dokonywanych w tradycyjny sposób i zwykłymi walutami.

 6. Impreza na której osoby posługujące się bitcoinem ze względów na anonimowość zostaną zinfiltrowane przez (nie)polskie służby.

  • Pomijając fakt, że Bitcoin nie jest anonimowy to wrzucanie wszystkich ludzi do jednego worka to nieporozumienie. Poza tym gwarantuje Ci, że więcej nielegalnych transakcji jest dokonywanych w tradycyjny sposób i zwykłymi walutami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.