Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Harmony okradzione, znani raperzy promują NFT. Podsumowanie tygodnia #424

Aktualności ze świata kryptowalut: atak na most blockchainowy Harmony, Cristiano Ronaldo i Binance wspólnie w NFT, Hublot przyjmuje kryptowaluty za zegarki oraz Eminem i Snoop Dogg promują kolekcję NFT. Sprawdź, co działo się ostatnio w branży kryptowalut!

5 lipca 2022 | 16:03

Ostatni tydzień w świecie kryptowalut był… nudny. Przynajmniej jeśli chodzi o kurs bitcoina. Co zaś działo się na poziomie newsów?

Harmony okradzione

Horizon Bridge, most łączący blockchainy Harmony, Ethereum oraz Binance Smart Chain, padł ofiarą ataku hakerskiego. Przestępca przejął środki warte aż 100 milionów dolarów. Chodzi głównie o jednostki etheru, BTC, AAVE, FRAX i kilka stablecoinów.

Problem dot. systemu bezpieczeństwa Harmony Bridge, który opierał się na portfelu multi-sig. Portfel ten posiadał czterech właścicieli. Wystarczyło, by tylko 2 właścicieli straciło swoje dostępy do portfela, by udało się ukraść kryptowaluty.

Binance współpracuje ze znanym piłkarzem

Binance ogłosiło, że podpisało umowę partnerską z Cristiano Ronaldo, czyli zawodnikiem Manchesterem United i kapitanem reprezentacji Portugalii. Celem jest emisja i promocja NFT piłkarza.

Nic nie jest dla mnie ważniejsze od fanów, więc pomysł dostarczenia bezprecedensowych doświadczeń i dostępu za pośrednictwem tej platformy jest czymś, czego pragnąłem być częścią – mówi Ronaldo – Wiem, że fanom spodoba się ta kolekcja tak samo jak mnie – dodał.

Cristiano Ronaldo to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, który wyszedł poza sport i stał się ikoną w wielu branżach. Dzięki swojej autentyczności, talentowi i działalności charytatywnej zgromadził jedną z najbardziej licznych i oddanych społeczności fanów na świecie. Jesteśmy podekscytowani, że możemy zapewnić jego fanom wyjątkowe możliwości zaangażowania się w kontakt z Ronaldo i posiadanie kawałka kultowej historii sportu

– skomentował z kolei nową współpracę założyciel i dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao.

Hubolt sprzedaje zegarki za kryptowaluty

Kultowy szwajcarski producent zegarków Hublot przygotował dla swoich klientów nową serię produktów – kolekcję 200 zegarków. Co jednak ważne, czasomierze można kupić za kryptowaluty. Nowa usługa jest możliwa dzięki współpracy z BitPay. 

Możliwe, że pomysł to de facto pilotaż nowej usługi firmy, która może chcieć się otworzyć na cyfrowe waluty.

Znani raperzy promują NFT

Eminem i Snoop Dogg nagrali wspólną piosenkę i teledysk. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie to, że we wspomnianym klipie, konkretnie w jego kreskówkowych fragmentach, obaj muzycy są stylizowani na postacie z Bored Apes Yacht Club (BAYC), topowej kolekcji NFT.

Warto zauważyć, że obaj raperzy są znani z inwestowania w cyfrowe aktywa, w tym właśnie w NFT z BAYC.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut