Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Ripple wygrywa z SEC. AI pomoże stworzyć stronę www. Podsumowanie tygodnia #478

19 lipca 2023 | 13:32

Miniony tydzień był przełomowy dla kryptowalut. Chodzi oczywiście o wygraną w sądzie Ripple. 

Ripple wygrywa z SEC

Trudno zacząć to podsumowanie od innej wiadomości. Po blisko trzyletniej batalii sądowej Ripple wygrało w sądzie z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Przypomnijmy, że SEC uważała, że Ripple złamało prawo. Powód? Wyemitowało token XRP. Ten miał być w oczach urzędników papierem wartościowym. Jeżeli uznać ich wykładnię, token mógłby pojawić się na rynku dopiero po wyrażeniu zgody przez SEC. 

Ostatecznie Ripple wygrało jednak sprawę – sędzia uznała, że XRP jest papierem wartościowym, ale tylko, gdy firma sprzedaje go bezpośrednio inwestorom instytucjonalnym. Jeżeli jest przedmiotem obrotu na giełdach, jest towarem. 

Wiadomo, że SEC bierze pod uwagę odwołanie się od decyzji sądu. Niszczy to bowiem narrację Komisji, na bazie której pozwała ona Coinbase i Binance, oskarżając obie giełdy o to, że oferowały handel niezarejestrowanymi papierami wartościowymi (tokenami i kryptowalutami). Na tym etapie wiemy też, że sąd chce zorganizować konsultacje Ripple z SEC, które mają sprawić, że żaden z tych podmiotów nie odwoła się od wyroku.

Źródło: Bloomberg

AI stworzy stronę www

Platforma Wix, która umożliwia projektowanie stron internetowych, ogłosiła, że udostępni narzędzie tworzące całe witryny na podstawie napisanych przez użytkownika wytycznych. Całość jest oparta na AI i ma przypominać w działaniu programy pokroju ChataGTP czy Midjourney, które tworzą tekst lub grafikę na bazie samego opisu.

Narzędzie zostało nazwane AI Site Generator. Jak wskazaliśmy stworzy dla nas stronę www na bazie naszej wizji. „Im więcej szczegółów podasz, tym bardziej będziesz zadowolony z efektu końcowego”, twierdzą twórcy. Co ciekawe, dodają, że platforma nie będzie wykorzystywała szablonów. Oznacza to, że każda strona będzie bardzo indywidualna.

Za generowanie tekstu na powstałych w ten sposób stronach będzie odpowiadał ChatGPT, a za oprawę wizualną autorskie algorytmy Wix.

Źródło: theverge.com

Google Play otwiera się na NFT

Google Play zmienia swoją politykę i zezwala na promocję NFT w aplikacjach, jakie są oferowane w sklepie Google’a. Twórcy „apek” będą mogli oferować opcję kupna, sprzedawania lub zarabiania na stokenizowanych aktywach, w tym NFT. Warunkiem będzie tylko informowanie, że częścią aplikacji są elementy blockchaina.

Joseph Mills, Group Product Manager Google Play, jest zdania, że zmiana regulaminu sklepu, doprowadzi do zwiększenia „lojalności użytkowników dzięki wyjątkowym nagrodom NFT”.

Źródło: nftnow.com

Sztuczna inteligencja w obozie Rona DeSantisa

Ron DeSantis to jeden z kandydatów na prezydenta USA i najpoważniejszy rywal w obozie Republikanów Donalda Trumpa. Jego współpracownicy nie bagatelizują siły byłego prezydenta. By go pokonać sięgnęli po sztuczną inteligencję, która imituje głos Trumpa.

„Głos” byłego mieszkańca Białego Domu słychać w spocie, w którym oskarża się Trumpa o zaatakowanie konserwatywnej gubernator stanu Iowa. Do tego reklama sugeruje, że Trump nie jest konserwatystą.

Problem w tym, że, jak podał, informator Politico, głos, jaki słyszymy w video, nie jest Trumpa – został wygenerowany przez sztuczną inteligencję. Tekst jest jednak prawdziwy, bowiem to treść postu, jaki polityk opublikował w ub. tygodniu w serwisie społecznościowym Truth Social. Działania AI mają jedynie uwiarygodnić przekaz. Pytanie, czy to robią…

Użycie sztucznej inteligencji do sfabrykowania głosu prezydenta Trumpa jest desperacką próbą oszukania amerykańskiej opinii publicznej przez Always Back Down [organizację wspierającą DeSantisa], ponieważ wiedzą oni, że kampania DeSantisa jest ledwo żywa — powiedział mediom doradca kampanii Trumpa Chris LaCivita. 

https://www.youtube.com/watch?v=LKQiTpiPN7I

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut