Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Ekspert: Bitcoin za milion dolców

18 listopada 2014 | 07:00

Były menadżer Global Macro Investor ? Raoul Pal – na podstawie zależności między wahaniami cen złota i Bitcoina stwierdził, że? ten ostatni będzie kiedyś wart million dolarów za sztukę.

Doradzając jednocześnie wielkoskalowe inwestowanie tylko wówczas, gdy możemy pozwolić sobie na stratę, szacuje on, że Bitcoin może być ostatecznie wart od $100,000 do miliona dolarów. W tej sytuacji, nawet w przypadku pomyłki o 90%, twierdzi, że Bitcoin będzie wart przynajmniej wspomniane 100k.

Firmie, którą kiedyś dowodził zaleca kupowanie Bitcoinów i wypowiada się o inwestycji, jako o takiej, która może przynieść albo zerowe, albo astronomiczne zwroty. Szacunki oparte są na zgadywaniu, a powstały ?zgadunek? wygląda tak:

Jeden Bitcoin powinien teoretycznie być wart 700 uncji złota albo, w przybliżeniu milion dolarów, jeśli porównamy istniejącą pulę i Bitcoinów i złota.

W wywiadzie dla Real Vision Television, Pal uzasadnia wyliczenia, tym, że mniej więcej wiemy kiedy wykopane zostanie całe złoto i wszystkie Bitcoiny. Jeśli zastosujemy w obu przypadkach to samo wyliczenie, otrzymamy milion-dolarowy Bitcoin. Pal zaznacza, że nie ma co się spodziewać, aby jakikolwiek analityk powiedział coś podobnego, ale jak wspomniałem już powyżej, pomyłka o 90% to wciąż 100.000 za BTC.

Osobiście nie mam pojęcia, na jakiej podstawie to ma mieć sens, ale nie jestem ekspertem. Komentarze mile widziane.

Zdjęcie z nagłówka: shutterstock

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut