Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin
26 czerwca 2013 | 19:20

Według informacji upublicznionej przez DEA (Drug Enforcement Agency), agencja dokonała pierwszej wśród wszystkich amerykańskich instytucji rządowych konfiskaty Bitcoinów. Mowa tu o 11.02 BTC o wartości $814.22 należących do osoby figurującej pod nazwiskiem Eric Daniel Hughes i posługującej się pseudonimem Casey Jones w dniu 12 kwietnia 2013 roku. Według dokumentu DEA, Bitcoiny przejęte zostały z powodu złamania prawa narkotykowego zapisanego w Controlled Substances Act.

Nie wiadomo w tym momencie w jaki sposób doszło do konfiskaty, ale Andreas M. Antonopoulos- korespondent portalu letstalkbitcoin.com twierdzi, że mogła ona zajść za pośrednictwem podpuchy z wykorzystaniem serwisu Silk Road, a złamanie protokołu Bitcoina nie wchodzi tu w grę. W dokumencie DEA znajduje się adres Bitcoin, który stał się celem agencji, a w blockchainie przypisana jest mu transakcja na 11.02 BTC o godzinie 17:10:36. Można z tego wnioskować, że DEA mogła przejąć zdalnie kontrolę nad komputerem i wyprowadzić Bitcoiny do kontrolowanego przez siebie portfela. Możliwe też, że właściciel Bitcoinów dał się złapać na fałszywą aukcję i wysłał DEA opłatę własnoręcznie. Jako, że nie zostało wyczyszczone całe konto, opcja z podpuchą wydaje się tu bardziej prawdopodobna.

Nowe regulacje DEA wprowadzone w październiku 2012 mogłyby według letstalkbitcoin.com pozwolić agencji na zamianę Bitcoinów na dolary w celu zachowania ich wartości, ale nie wiadomo, czy do tego doszło. Warto też wspomnieć, że zgodnie z dokumentem DEA, fakt figurowania w dokumencie wspomnianego wyżej Erica Daniela Hughesa nie czyni go z automatu ani podejrzanym, ani oskarżonym w żadnej sprawie.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut