Reklama:

Ekonomia. Krótka historia

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Czy doczekamy się japońskich ETF na BTC? Podsumowanie tygodnia #265

Japońska Agencja Usług Finansowych a ETF, Coinbase na razie nie chce zdecentralizowanej platformy, McAfee z własną kryptowalutą

4 czerwca 2019 | 16:53

Wracamy z naszym cotygodniowym podsumowaniem tygodnia. Co ciekawego wydarzyło się w ciągu ostatnich kilku dni?

Japońska Agencja Usług Finansowych a ETF

Japoński polityk Takeshi Fujimaki podjął dialog z Agencją Usług Finansowych w sprawie bitcoinowych ETF. Jego zdaniem jego kraj ma szanse wyprzedzić USA w kwestii wprowadzenia typu typu instrumentu finansowego, który do tego pozytywnie wpłynie na rozwój rynku cyfrowych walut. Problem polega na tym, że japoński odpowiednik KNF nie patrzy na sprawę w ten sposób i uważa, że ETF są ryzykownym rozwiązaniem – głównie przez zmienność ceny BTC. Do urzędników nie trafiły też argumenty o tym, że problem zmienności ceny zniknie wraz z dojrzałością rynku kryptowalut, czego elementem miałyby być ETF.

Coinbase na razie nie chce zdecentralizowanej platformy

Coinbase, największa giełda kryptowalut w USA przyznała, że na razie rezygnuje z planów startu platformy do zdecentralizowanej wymiany cyfrowych walut. Emilie Choi, wiceprezes firmy przyznała, że zdecentralizowany handel nie jest priorytetem jej firmy:

– Musimy się upewnić, że jeśli zaoferujemy dax, to zrobimy to w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami. Myślę, że nie ma teraz zbyt wiele jasności co do tego, jak to będzie działać. Uważamy, że ta przestrzeń jest interesująca, ale w tej chwili nie inwestujemy w nią aktywnie.

Erlay

Deweloper Bitcoina, Gregory Maxwell, który początkiem 2018 roku zwolnił się z Blockstream, by skupić się na rozwoju protokołu open sorce tzw. “Deep Protocol Work”,  przedstawił teraz protokół “Erlay”, który ma na celu usprawnienie sieci blockchain. Sam mówi o pomyśle:

„Główną ideą jest to, że zamiast ogłaszać każdą transakcję każdemu partnerowi, ogłoszenia są wysyłane bezpośrednio tylko przez niewielką liczbę połączeń (tylko 8 wychodzących). Kolejny przekaźnik jest osiągany poprzez okresowe uruchamianie protokołu pojednawczego dla każdego połączenia pomiędzy zestawami wstrzymanych komunikatów w obu kierunkach. Wyniki: oszczędzamy połowę pasma, które zużywa dany węzeł, pozwalamy na zwiększenie łączności prawie za darmo i, jako efekt uboczny, lepiej znosić ataki czasowe. Jeśli liczba wychodzących partnerów wzrośnie do 32, Erlay zaoszczędzi około 75% całkowitej szerokości pasma w porównaniu z obecnym protokołem.”

McAfee z własną kryptowalutą

John McAfee wpadł na nowy pomysł chce wyemitować swoją kryptowalutę. Nie będzie to token personalny. Właściwie trudno dowiedzieć się, czym będzie projekt. Opis jest dość enigmatyczny:

McAfee Freedom Coin został zaprojektowany tak, aby stawić czoło problemowi wymiany walut, wykorzystując unikalny paradygmat i nową koncepcję strukturalną. Nie jest ona oparta na żadnym towarze, ani nie jest związana z wartością lub zachowaniem jakiegokolwiek zewnętrznego przedmiotu lub podmiotu. Wartość monety zawsze będzie równa zeru w stosunku do każdej innej waluty, ale jej naturalna wartość rynkowa jest wolna, całkowicie, by rosnąć.

Reklama:

Quark