Reklama

Quark

Nowe, ważne dane z rynku pracy USA. Zaskakująca decyzja Grayscale – chodzi o ETF etheru. Podsumowanie tygodnia #520

8 maja 2024 | 09:59

W minionym tygodniu w Polsce odpoczywaliśmy w czasie weekendu majowego. W tym czasie w USA opublikowano jednak ważne dane.

Schłodzenie rynku pracy w USA

Pod koniec zeszłego tygodnia poznaliśmy nowe dane dot. rynku pracy w USA. Okazało się, że liczba nowych etatów w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych wzrosła w kwietniu o 175 tys. Oczekiwano jednak skoku o 238 tys.

Dlaczego to takie ważne? Pokazuje nam, że rynek w USA zaczyna być mocno schłodzony – nie daje rady „produkować” tyle miejsc pracy, ile oczekują eksperci, a zapewne też rządzący. Może mieć to przełożenie na dalszą politykę Fedu, który w tym roku ma zacząć cięcia stóp procentowych. Schłodzenie rynku może sugerować pierwsze cięcia już latem.

Źródło: Bankier.pl

Grayscale wycofuje swój wniosek o powstanie ETF-a futures ETH

Firma Grayscale wnioskowała do SEC o powstanie ETF-a futures ETH. W ostatnim czasie wycofała jednak swoją dokumentację. Powód? Nie wiadomo.

Wszystko jest o tyle dziwne, że w maju mają zapaść kluczowe decyzje w sprawie powstania ETF-ów spot etheru. Jeżeli SEC zgodzi się na powstanie tychże, uzyskanie zgody na ETF futures byłoby formalnością.

Źródło: X

Robinhood zostanie pozwany?

Platforma Robinhood otrzymała od SEC zawiadomienie Wells. To dokument, który zapowiada pozew ze strony regulatora. Ma chodzić o to, że firma umożliwia handel kryptowalutami, z których część SEC uważa za niezarejestrowane papiery wartościowe.

Robinhood przekazał ustami swojego rzecznika prasowego, że nie obawia się zarzutów i chętnie odpowie na wszelkie sporne kwestie.

Źródło: streetinsider.com

Maszyny napędzane AI będą kroić mięso

Poznajemy coraz to ciekawsze zastosowania AI i robotów. Firma Tyson Foods, która przetwarza prawie 40 mln kurczaków tygodniowo, podała właśnie, że stworzyła uzbrojoną w czujniki i kamerę automatyczną maszynę do oddzielenia piersi z kurczaka od kości. Maszyna może zabrać ludziom pracę, bowiem jest wydajniejsza i dokładniejsza.

Robot-masaż nie jest tworem nowym. Pracowano nad nim od 2015 r. i dopiero teraz prace „wyszły daleko poza fazę testów”, jak podał Bloombergowi Chetan Kapoor, który jest ekspertem ds. automatyzacji w Tyson Food. „Wyeliminowaliśmy zmienność spowodowaną bardzo trudną pracą w bardzo krytycznej części przedsiębiorstwa” — dodał.

Warto dodać, że robot gorzej radzi sobie z innymi mięsami – wołowiną i wieprzowiną. Znaczenie ma wielkość zwierzęcia, które ma pociąć.

Źródło: Business Insider

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut