Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Czego Spodziewać Się Po Konferencji Bitcoin

16 maja 2013 | 12:00

Vitalik Buterin | 14 maja 2013

Główna konferencja Bitcoin w 2013 roku odbędzie się w przyszły weekend (17-19 maja) w San Jose. Wydarzenie zorganizowane przez Bitcoin Foundation i zatytułowane ?Przyszłość Płatności? ma szansę przyciągnąć największą jak dotąd ilość użytkowników Bitcoina- ponad 500 osób zadeklarowało obecność na konferencji. Spotkanie będzie dotyczyło trzech głównych aspektów operowania Bitcoinem;
Technologii i kopania, biznesu oraz kwestii ekonomicznych i regulatorskich, a prezentacje będą przeprowadzane równolegle, jedna naraz z każdej kategorii. Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich konferencji w roku 2011 i 2012, oprócz samych prezentacji na miejscu nie zabraknie też dodatkowych atrakcji.

Nie jest to jednak jedyne wydarzenie związane z Bitcoinem którego możemy wyczekiwać w tym roku. Od 17 do 23 czerwca będzie miał miejsce PorcFest organizowany przez ?The Free State Project? w New Hampshire i poświęcony różnym aspektom libertariańskiej filozofii. Częścią wydarzenia jest rynek zwany Agora Valley na którym, według jednego z gości w 2012 roku 80% sprzedawców akceptowało Bitcoin. Biorąc pod uwagę jak bardzo Bitcoin zyskał na popularności od tego czasu, można założyć, że obecność kryptowaluty na spotkaniu będzie w tym roku jeszcze bardziej oczywista. 30 lipca w Nowym Jorku MediaBistro będzie organizować jeszcze inną konferencję pt. Inside Bitcoin, poświęconą stronie technicznej i biznesowej Bitcoina. Charlie Shrem z Bitinstant będzie na niej jednym z mówców. Ważni przedsiębiorcy finansowi tacy jak Alan Safahi z ZipZapa i Abelardo Mendez z Knight Capital również będą obecni. W Listopadzie kolejna konferencja unSYSTEM odbędzie się w Wiedniu i będzie dotyczyła ideologicznych aspektów Bitcoina, jak również aktywizmu w ogóle. Do mówców będą należeli Occupy London, Juice Rap News, Max Keiser, Cody Wilson z Defense Distributed, Joerg Platzer- właściciel restauracji i przewodnik społeczności Bitcoina w Berlinie oraz wielu innych aktywistow technologicznych, artystycznych i politycznych. W zależności od zainteresowań entuzjaści Bitcoina mogą rozważyć powyższe wydarzenia jako dodatek do tej w San Jose (lub zamiast niej w przypadku ograniczoneń czasowych lub budżetowych).

Wstęp na konferencję kosztuje 300 dolarów (350 przy drzwiach). Cena może wydawać się wysoka, ale warto wziąć pod uwagę, że większość osób będzie podróżować samolotem by dotrzeć na miejsce, skąd cena finalna wyniesie dla nich znacznie więcej. Wydatek 1030 dolarów na konferencję za 30 dolarów nie różni się zbytnio od wydatku $1300 na taką za $300. Pełny rozkład konferencji można znaleźć tutaj. Poniżej znajduje się lista jej najbardziej interesujących elementów:

The Tech and Mining Track- Jeden z trzech zestawów prezentacji, które będzie można zobaczyć na konferencji będzie dotyczył kopania i technologii. Ta sekcja będzie zawierała ogólne dyskusje na tematy związane z technologią Bitcoina, m.in. ?State of The Union address? Gavina Andresena, łatwość użytkowania, bezpieczeństwo, poole miningowe, oraz elektryczność. Nie zabraknie też bardziej szczegółowych dyskusji na temat alternatywnych kryptowalut, hierarchical deterministic wallets oraz Trezora- Portfela USB.

The Business Track ? Dla tych, którzy już pracują z Bitcoinem w ramach swojego biznesu, lub tych zainteresowanych tym pomysłem. Wśród prezentacji znajdą się ?Bitcoin 101 for Business? Rogera Vera, zapobieganie oszustwom, wyzwania związane z akceptacją Bitcoina, przyśpieszanie tego procesu, inwestycja w biznesy Bitcoinowe, biznes międzynarodowy i nonprofit jak również zbiór dyskusji na temat interakcji pomiędzy istniejącym systemem finansowym i Bitcoinem, gdzie wypowiedzą się Pierre Noizat z Bitcoin Central oraz Charlie Shrem z BitInstant.

The Economic and Regulatory Track- Tu będziemy mieli do czynienia z dość nietypowym połączeniem zdawałoby się ideologicznej dyskusji z pragmatycznym podejściem. Połowa tematów dotyczy kwestii ewentualnych radykalnych zmian, jakie Bitcoin może wprowadzić w aktualnym ?systemie?. Druga zaś połowa skupia się na możliwościach interakcji z nim. Od strony ekonomicznej tematy będą obejmowały ?Czy Bitcoin zmieni środowisko płatności??, ?rola Bitcoina jako pieniądza?, prezentację Blueseed oraz ?Przyszłość Żebrania? Jasona Kinga z Sean’s Outpost. Od strony regulatorskiej będzie można zobaczyć trzy prezentacje; Na temat prawnej klasyfikacji Bitcoina, Problemów ze stosowaniem się do regulacji prawnych oraz prywatności finansowej i egzekwowania prawa.

Exhibitions ? Podczas konferencji, jak również w piątek przed nią bitcoinowe biznesy będą organizować wystawy. Wiele z nich wykorzysta okazję do zapowiedzi oraz prezentacji nowych produktów i usług. Za przykład może posłużyć bitcoinowy bankomat (Bitcoin ATM) Zacha Harveya (oprócz tego kojarzonego z Jeffem Berwickiem), który zostanie na konferencji zaprezentowany po raz pierwszy. Pełna lista wystaw znajduje się tutaj.
The Hackathon ? Mieliśmy już wcześniej okazję słyszeć o ?hackatonach? związanych z Bitcoinem, ale ten tu będzie przebiegał równolegle z konferencją, a sędziami będą prawdziwi bitcoinowi biznesmeni i inwestorzy; Brian Armstrong, Adam Draper, Alex Ferrera, Jeremy Liew oraz Tihan Seale.

Najważniejsze jest to, że konferencja oferuje okazję do spotkań i rozmowy w gronie użytkowników Bitcoina na całym świecie. Nie zabraknie tam kluczowych członków społeczności Bitcoina takich jak biznesmeni, deweloperzy i investorzy, jak również zwykłych entuzjastów z całego świata. Jeśli jesteś zainteresowany projektem Bitcoin jako biznes, twórca oprogramowania open source, lub instytucja charytatywna, będzie to wspaniała okazja by spotkać osoby które mogą chcieć z tobą pracować. Ci, którzy nie będą mogli pojawić się osobiście będą mogli obejrzeć materiał wideo, a Bitcoin Magazine zamieści specjalny materiał z konferencji zarówno w formie cyfrowej jak i drukowanej. Jeśli zamierzasz pojawić się na konferencji, życzymy dobrej zabawy!

Źródło: http://bitcoinmagazine.com/what-to-expect-at-the-bitcoin-conference/

Tłumaczenie: Mateusz Kocot 16.05.2013

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut