Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

CoronaCoin (NCOV) zyskuje na wartości za każdym razem kiedy ktoś umiera

Token CoronaCoin zyskuje na wartości za każdym razem, gdy ktoś zostaje zarażony CoronaVirusem. Stworzyła go grupa programistów na 4Chan.

25 lutego 2020 | 10:30

CoronaCoin dzięki dowodowi śmierci (proof of death) zyskuje na wartości za każdym razem, gdy umiera ktoś zarażony coronavirusem. Token stworzyła grupa programistów w wyniku pomysłu na forum 4Chan. CoronaCoin ma umożliwić posiadaczom czerpanie zysków z pandemii. 

Zespół programistów na 4chan zbudował kryptowalutę, która śledzi infekcje i zgony z powodu coronavirusa. Programiści tworzą również grę, w którą użytkownicy będą mogli grać za pomocą CoronaCoin. 

Według Sunny Kemp, administratora grupy Telegram CoronaCoin, projekt powstał dzięki pracy programistów i aktywistów 4Chan. 4Chan to kontrowersyjne forum, które stało u podstaw  hakerskiego kolektywu Anonymous.

Czym jest CoronaCoin?

16 lutego na portalu Reddit została opublikowana informacja, że CoronaCoin (NCOV) będzie tokenem ERC-20. Podaż tokenów oparta jest na populacji świata, oznacza to, że na każdą żyjącą osobę przypada jeden token NCOV. Tokeny mają być spalane raz na 48 godzin w zależności od liczby ofiar oraz zainfekowanych. 

„Opracowaliśmy pierwszy na świecie łańcuch bloków, który śledzi rozprzestrzenianie się wirusa w oparciu o jego tokeny. Ilość tokenów początkowo wynosiła 7,6 miliarda i są one spalane co dwa dni, aby nadążać za oficjalnymi statystykami WHO ” – powiedział Sunny Kemp.

Post zawierał również informację o profitach, które będzie otrzymywał inwestor wraz z rozprzestrzenianiem się wirusa. Większość społeczności zareagowała negatywnie, komentując, że inwestorzy mogliby liczyć na zwiększającą się liczbę ofiar.

Na stronie firmy widnieje również informacja o obietnicy przekazania części środków Czerwonemu Krzyżowi na  2019-nCoV. Ma to na celu pomoc w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się coronavirusa.  

Token na Ethereum

„Korzyścią z udokumentowania rozprzestrzeniania się wirusa w łańcuchu bloków Ethereum jest to, że nie można tego ocenzuorwać. Ludzie stojący za wielką zaporą mogą zobaczyć rzeczywiste statystyki śmierci, sprawdzając naszą umowę na tokeny na Etherscan.io ”  – poinformował Kemp.

Na pierwszej stronie witryny znajduje się interaktywna mapa symulująca całkowitą liczbę infekcji. Według Etherscan istnieje prawie 700 adresów, które kupiły CoronaCoin oraz odbyło się 2,711 transakcji – w momencie publikacji.

Gra wykorzystująca token

Projekt powstał w przeciągu dziewięciu dni, obecnie zespół twórców opracowuje grę strategiczną wykorzystującą token. 

„Zamierzamy uruchomić boty typu tip, aby ludzie mogli rozprzestrzeniać koronawirusa w mediach społecznościowych. Pomoże to w budowaniu świadomości społecznej ” – skomentował Kemp.

„Część zebranych funduszy zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Naszym celem jest szerzenie świadomości i pomoc w zwalczaniu wirusa. Na przykład obecnie rozmawiamy z biochemikiem, który pracuje nad opracowaniem leków do walki z wirusem.”

Kemp wyjaśnił, że 20% zysków projektu będzie przeznaczane na zarejestrowane organizacje charytatywne.

O kryptowalucie CORONA

Pete Weathers, administrator kanału Discord firmy CoronaCoin zapytany o to, dlaczego budować kryptowalutę zamiast tradycyjnego pozyskiwania funduszy, odpowiedział:

„Wiele osób opowiada się za pomocą w ten sposób, ale my pomyśleliśmy, że to dobry sposób na podniesienie świadomości w wyjątkowy i interesujący sposób”.

Na stronie CoinGecko można znaleźć więcej informacji o kryptowalucie.

 

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut