CoronaCoin dzięki dowodowi śmierci (proof of death) zyskuje na wartości za każdym razem, gdy umiera ktoś zarażony coronavirusem. Token stworzyła grupa programistów w wyniku pomysłu na forum 4Chan. CoronaCoin ma umożliwić posiadaczom czerpanie zysków z pandemii. 

Zespół programistów na 4chan zbudował kryptowalutę, która śledzi infekcje i zgony z powodu coronavirusa. Programiści tworzą również grę, w którą użytkownicy będą mogli grać za pomocą CoronaCoin. 

Według Sunny Kemp, administratora grupy Telegram CoronaCoin, projekt powstał dzięki pracy programistów i aktywistów 4Chan. 4Chan to kontrowersyjne forum, które stało u podstaw  hakerskiego kolektywu Anonymous.

Czym jest CoronaCoin?

16 lutego na portalu Reddit została opublikowana informacja, że CoronaCoin (NCOV) będzie tokenem ERC-20. Podaż tokenów oparta jest na populacji świata, oznacza to, że na każdą żyjącą osobę przypada jeden token NCOV. Tokeny mają być spalane raz na 48 godzin w zależności od liczby ofiar oraz zainfekowanych. 

„Opracowaliśmy pierwszy na świecie łańcuch bloków, który śledzi rozprzestrzenianie się wirusa w oparciu o jego tokeny. Ilość tokenów początkowo wynosiła 7,6 miliarda i są one spalane co dwa dni, aby nadążać za oficjalnymi statystykami WHO ” – powiedział Sunny Kemp.

Post zawierał również informację o profitach, które będzie otrzymywał inwestor wraz z rozprzestrzenianiem się wirusa. Większość społeczności zareagowała negatywnie, komentując, że inwestorzy mogliby liczyć na zwiększającą się liczbę ofiar.

Na stronie firmy widnieje również informacja o obietnicy przekazania części środków Czerwonemu Krzyżowi na  2019-nCoV. Ma to na celu pomoc w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się coronavirusa.  

Token na Ethereum

„Korzyścią z udokumentowania rozprzestrzeniania się wirusa w łańcuchu bloków Ethereum jest to, że nie można tego ocenzuorwać. Ludzie stojący za wielką zaporą mogą zobaczyć rzeczywiste statystyki śmierci, sprawdzając naszą umowę na tokeny na Etherscan.io ”  – poinformował Kemp.

Na pierwszej stronie witryny znajduje się interaktywna mapa symulująca całkowitą liczbę infekcji. Według Etherscan istnieje prawie 700 adresów, które kupiły CoronaCoin oraz odbyło się 2,711 transakcji – w momencie publikacji.

Gra wykorzystująca token

Projekt powstał w przeciągu dziewięciu dni, obecnie zespół twórców opracowuje grę strategiczną wykorzystującą token. 

„Zamierzamy uruchomić boty typu tip, aby ludzie mogli rozprzestrzeniać koronawirusa w mediach społecznościowych. Pomoże to w budowaniu świadomości społecznej ” – skomentował Kemp.

„Część zebranych funduszy zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Naszym celem jest szerzenie świadomości i pomoc w zwalczaniu wirusa. Na przykład obecnie rozmawiamy z biochemikiem, który pracuje nad opracowaniem leków do walki z wirusem.”

Kemp wyjaśnił, że 20% zysków projektu będzie przeznaczane na zarejestrowane organizacje charytatywne.

O kryptowalucie CORONA

Pete Weathers, administrator kanału Discord firmy CoronaCoin zapytany o to, dlaczego budować kryptowalutę zamiast tradycyjnego pozyskiwania funduszy, odpowiedział:

„Wiele osób opowiada się za pomocą w ten sposób, ale my pomyśleliśmy, że to dobry sposób na podniesienie świadomości w wyjątkowy i interesujący sposób”.

Na stronie CoinGecko można znaleźć więcej informacji o kryptowalucie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj