Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Chiny uznają Bitcoina za zasób chroniony prawem. Podsumowanie tygodnia #314

Przed halvingiem inwestorzy zaczęli dokupywać/sprzedawać swoje coiny. Ogólnie w sieci BTC widać wzmożony ruch, co zauważyła firma Glassnode.

12 maja 2020 | 13:08

Gdy czytacie te słowa, zapewne jesteśmy już po halvingu w sieci BTC. Przed tym wydarzeniem miała miejsce korekta kursu. Mimo tego w tle ponownie widać wiele interesujących zjawisk na poziomie fundamentów.

Chiny uznają Bitcoina za zasób chroniony prawem

Sąd w Chinach wydał wyrok dot. BTC. Sprawa dot. przestępstwa, które miało miejsce w nocy z 12 na 13 czerwca 2018 r. Grupka przestępców napadała wtedy małżeństwo, które uwięziła, pobiła i na końcu wymusiła na nim przesłanie na ich adres 18,88 Bitcoinów i 6 466 Skycoinów. Sprawcy trafili za kratki. Sąd nakazał im też oddać wszystkie kryptowaluty. Ci zwrócili Skycoiny, ale nie Bitcoiny, argumentując to tym, że BTC nie jest czymś zgodnym z chińskim prawem, więc poszkodowani nie mogą żądać od nich zwrotu coinów. Sąd nie zgodził się z tym i nakazał im zwrócić wszystkie kryptowaluty.

Ostatecznie sąd w Szanghaju pod przewodnictwem sędziego Liu Jianga uznał bowiem, że dokumenty udostępnione przez bank centralny, Ludowy Bank Chin (PBOC), nigdy nie zaprzeczały temu, że Bitcoin jest objęty prawem własności, a prawo nie zabrania  posiadania kryptowalut. Tym samym BTC jest uznane za zasób objęty prawem.

Źródło: bitcoin.com

Rekordowa aktywność sieci

Przed halvingiem inwestorzy zaczęli dokupywać/sprzedawać swoje coiny. Ogólnie w sieci BTC widać wzmożony ruch, co zauważyła firma Glassnode. Z jej analiz można dowiedzieć się, że wiele adresów jest teraz o wiele bardziej aktywnych, niż miało to miejsce wcześniej:

„Liczba aktywnych podmiotów w sieci Bitcoina jest najwyższa od czasu bańki BTC w 2017 roku”.

Jak jednak dodano, tego typu wzmożone ruchy widać za każdym razem, gdy cena gwałtownie rośnie.

Źródło: Twitter

Polski polityk popiera idee BTC

Kolejny polski polityk popiera BTC. Tym razem chodzi o kandydata na prezydenta Stanisława Żółtka. Ten pytany w czasie swojego Q&A o to, jakie jest jego zdanie na temat kryptowalut, odpowiedział, że popiera ideę zdecentralizowanej emisji pieniędzy.

„Dodruk pieniądza jest równoznaczny z utratą oszczędności przez tych, którzy pracowali na nie całe życie”

– powiedział.

Zauważa więc, że obecna polityka monetarna władz jest groźna. Kryptowaluty mogą być na to lekarstwem, choć – jak sam polityk dodał – on nie zna się na nich pod kątem technologii.

Źródło: bitcoin.pl

Szef IBM ds. blockchaina: konsumenci wymagają przejrzystości

Portal Cointelegraph przeprowadził wywiad z Rupertem Colchesterem, który jest szefem zespołu ds. blockchaina w IBM w Australii i Nowej Zelandii. Zauważył on, jak ważny jest dziś blockchain dla rozwoju rynku.

 – Łańcuchy dostaw są zakorzenione w każdej branży (…). Konsumenci domagają się całkowicie nowego poziomu przejrzystości. Wymagają również poziomów współpracy w całym łańcuchu dostaw, aby z kolei poprawić jakość obsługi klienta – mówił. – Mają więc oczekiwania co do tego, od kogo coś kupią lub uzyskają. (…) konsumenci nagradzają (…), gdy ta przejrzystość istnieje (…)” – dodał.

Oprócz tego powiedział też, że blockchain znajduje zastosowanie i na innych polach:

„Kolejnym naprawdę interesującym [zastosowaniem] jest weryfikacja wiarygodnych danych uwierzytelniających dla obywateli i innych osób w kraju, bez względu na to, czy jest to kurs szkolny, stopień uniwersytecki czy nawet legitymacja (…) –  zdolność do posiadania wiarygodnego źródła poświadczeń dla każdego obywatela. W rezultacie pracodawcy mogą zweryfikować te dane uwierzytelniające”.

Źródło: Cointelegraph

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut