Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Chiny przestały kupować złoto. SEC analizuje wnioski S-1 dot. ETF-ów ETH. Podsumowanie tygodnia #525

12 czerwca 2024 | 10:41

Co wydarzyło się przez ostatnie dni w świecie cyfrowej ekonomii? Zapraszamy do naszego podsumowania newsów.

Chiny przestały kupować złoto

Jak wynika z nowego raportu Ludowego Banku Chin, Pekin przestał kupować złoto. To o tyle zaskakujące, że bank centralny kraju przez ostatnie 18 miesięcy regularnie dodawał do swojego skarbca kolejne sztaby. Nie do końca wiadomo, jaki jest powód takiej decyzji. Możliwe, że po prostu uznano, że metal szlachetny jest… za drogi.

Obecnie 1 uncja złota kosztuje 2331 USD. ATH wynosi 2429 USD.

ChatGPT w iphone’ach

Apple chce ulepszyć swojego asystenta głosowego Siri i systemy operacyjne. Zrobi to za pomocą ChatGPT OpenAI.

Producent iPhone’a potwierdził już swoje partnerstwo z OpenAI. Siri zostanie przebudowane. Pojawi się wiele nowych funkcji. Wszystko ma stanowić część szerszego, spersonalizowanego systemu sztucznej inteligencji – „Apple Intelligence”.

Źródło: WNP

SEC analizuje wnioski dot. ETF-ów ETH

SEC analizuje teraz wnioski S-1 dot. wprowadzenia na rynki ETF-ów ETH. Te ostatnie powstały, ale nie są jeszcze dostępne dla inwestorów, bowiem komisja ds. papierów wartościowych USA nie zatwierdziła właśnie wspomnianych S-1. W tym tygodniu stosowny wniosek o emisję złożyła spółka ProShares. Wcześniej zrobił to BlackRock. W przypadku tej pierwszej firmy ETF byłby emitowany na ​​New York Stock Exchange (NYSE) Arca.

Źródło: SEC

ETF-y bitcoina kupują ogromne ilości BTC

W pierwszym tygodniu handlowym czerwca – od 3 do 7 dnia miesiąca – 11 ETF-ów BTC kupiło bitcoiny o wartości około 1,83 miliarda USD. Oznacza to, że z wolnego rynku zniknęło 25 729 bitcoinów.

Powyższe dane są imponujące. Dla porównania: przez pierwszy tydzień czerwca ETF-y kupiły prawie tyle samo BTC co przez cały maj (29 592 BTC).

Mimo tego kurs bitcoina nie rośnie. Wręcz przeciwnie. Obecnie za 1 BTC płaci się ok. 67 500 USD, co oznacza spadek o 5 proc. w skali 7 dni. Od wczoraj cena niewiele się zmieniła (spadek o mniej niż 1 proc.).

Źródło: X

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut