Reklama

Quark

Bitmarket na konferencji Blockchain i Bitcoin w Kijowie

Impreza jak co roku zgromadziła tłumy, tegoroczna pobiła kolejny raz rekord frekwencji. Publikujemy relację BitMarketu: było fantastycznie!

16 października 2017 | 12:19

Do naszej redakcji wpłynęła notka od BitMarketu na temat konferencji w Kijowie:

BitMarket – reprezentowany przez Mariusza Sperczyńskiego w roli VIP – uczestniczył w czwartek 12 października w czwartej już edycji corocznej konferencji Blockchain i Bitcoin w Kijowie. Impreza jak co roku zgromadziła tłumy, tegoroczna pobiła kolejny raz rekord frekwencji.

Jakie są nasze wrażenia? Fantastyczne! Setki uczestników, kilkudziesięciu wystawców i prelegentów głównie z Europy Wschodniej oraz kilku ważnych gości z wielkiego świata (jak Mike Butcher), którzy podkreślali zgodnie, na jaką potęgę europejską w dziedzinie cyfrowalut i blockchain wyrasta nasz wschodni sąsiad. Rozwój rynku krypto na Ukrainie jest imponujący – prace komitetu normalizacyjnego nad ISO/TC 307, ilość jakościowych biznesów (np. kilku producentów koparek), no i oczywiście symbol naszych czasów – kilkadziesiąt milionów dolarów zebranych przez ICO tamtejszych start-upów. Na tym tle Polska obecnie wygląda słabo.

Co tam robiliśmy? Negocjowaliśmy w drugiej turze rozmów z tamtejszymi firmami zamiary na międzynarodowe projekty, jako efekt wrześniowego wylotu do Szanghaju. Wschodnioeuropejska społeczność cyfrowalutowa zaczęła być rozpoznawana na arenie międzynarodowej jako silna i wiarygodna ekipa i jest bardzo aktywna (stąd relacje z Szanghaju), zaś BitMarket cieszy się pozytywnym wizerunkiem jako jedna z niewielu giełd KYC/AML w Europie o koncyliacyjnym nastawieniu do współpracy. Przed nami kolejny, trzeci etap rozmów w listopadzie, kiedy postaramy się przekuć uzgodnione idee na pierwsze prace projektowe. Poza tym na imprezie mieliśmy okazję rozmawiać z Robertem Wiecko z DASH i podziwiać wielki rozwój tej waluty w społeczności. Wydaje się, że nikogo więcej z Polaków nie było na tej imprezie.

Załączamy kilka zdjęć z kuluarów imprezy oraz z prezentacji Mike’a.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut