Reklama

Quark

BitBay, Bitcurex i Bitmarket na równi!

13 listopada 2014 | 02:16

Aktualnie na polskim rynku Bitcoin naprawdę liczą się trzy giełdy: BitBay.pl, Bitcurex.com, oraz Bitmarket.pl. Wielkość giełdy zwykle oceniamy patrząc na wolumeny, ale większy wolumen wcale nie oznacza większej liczby użytkowników. Dlatego postanowiłem zobaczyć jak przedstawia się ranking giełd w serwisie alexa.com. Muszę przyznać, że nie spodziewałem się tego co zobaczyłem.

Bitcurex nie jest już liderem. Giełda ma 201,121 pozycję w rankingu światowym i 4,354 w polsce. Utrata dominującej pozycji giełdy mocno mnie zaskoczyła, w końcu niedawno jeszcze nie było w Polsce Bitcoina bez Bitcurexa. Jak się okazało w ciągu ostatnich kilku miesięcy popularność giełdy spadała, a następnie wprowadzono nową odsłonę strony i popularność zaczęła wzrastać. Zaskoczyło mnie to, bo osobiście mam mieszane odczucia w stosunku do nowego wyglądu strony. W porównaniu do pozostałych giełd Bitcurex jest 2 w rankingu światowym i ostatni w polskim.

Aktualnie najpopularniejszą giełdą w złotówkach jest BitBay – 199,994 miejsce na świecie i 2,571 w kraju. Giełda już od kilku miesięcy zyskiwała użytkowników, na przełomie lipca i sierpnia dogoniła Bitmarket, a 18 sierpnia zostawiła Bitmarket w tyle. Bitmarket mimo, że zyskiwał użytkowników to nie przegonił BitBay. Strona ma aktualnie 207,596 pozycję na świecie i 3,025 w kraju. A tak to było w kwietniu:

alexa

BitBay zdobył zaufanie użytkowników poprzez świetny support,  błyskawiczne księgowanie transakcji, dbałość o kwestie prawne, ale moim zdaniem największą rolę odgrywa intensywna kampania promocyjna zarówno w Internecie jak i materialnym świecie poprzez obecność na niemalże wszystkich wydarzeniach.

Wyświetlenia w żaden sposób nie przekładają się na lajki na facebooku. Najwięcej ma Bitcurex – 2065, następnie jest BitBay z sumą 1123, a na końcu Bitmarket z 632.

Chciałem jeszcze sprawdzić głębokość rynku, ale z jakiś powodów nie znalazłem wykresów z Bitcurexa ani Bitmarketu. Na bitcoincharts.com jest natomiast BitBay. Szkoda, bo w tej sytuacji niewiele mogę powiedzieć.

Przy okazji przypomnę, że strona od niedawna ma charakter serwisu blogerskiego i każdy ma możliwość rejestracji i dodania swoich przemyśleń, albo opisania doświadczeń/wydarzeń. U góry strony wystarczy kliknąć „dodaj wpis”, konieczne jest założenie konta. Ewentualne pytania można kierować na adres kontakt [at] bitcoinet.pl

Zdjęcie z nagłówka: zrzut ekranu z alexa.com

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut