W ostatnią środę (18/05/2016) w Warszawskiej Pragalerii miała miejsce aukcja charytatywna grafiki cyfrowej DOBRE PIKSELE, organizowana wspólnie z Polską Grafiką Cyfrową. Aukcja była zwieńczeniem wystawy 59 artystów, wśród których byli światowej sławy graficy. Była to druga taka aukcja w naszym kraju, cieszyła się ona dużym zainteresowaniem. Organizatorzy przyznają, że wynik aukcji przerósł oczekiwania. Dochód zostanie przekazany na rzecz Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu “Przylądek”.

Co to ma wspólnego z kryptowalutami? Otóż wartością dodaną do prac zakupionych przez kolekcjonerów był także dołączany do każdej pracy certyfikat o wartości 10 zł w walucie Bitcoin, ufundowany przez Polskie Stowarzyszenie Bitcoin.

[Best_Wordpress_Gallery id=”4″ gal_title=”DobrePixele”]

Około 100 osób z całego świata wzięło udział w licytacji. Licytować można było osobiście, telefonicznie, albo poprzez platformę Onebid, z której skorzystało koło 50 osób.

Wszystkie prace zostały sprzedane. Cena wywoławcza dla każdej z nich wyniosła 100zł, wiele prac zostało sprzedanych za 500-600zł. Grafika Jakuba Różalskiego została sprzedana za aż 900zł.

Oferowane na aukcji premierowe dzieła, mając niewątpliwą wartość artystyczną, posiadają także niebagatelne znaczenie kolekcjonerskie i rynkowe – wydrukowane na certyfikowanym papierze, sygnowane przez artystów, w niskim nakładzie 20 odbitek, są także opatrzone dodatkowymi zabezpieczeniami w postaci suchego stempla i hologramu Polskiej Grafiki Cyfrowej.

 

 

Poprzedni artykułNOWOŚCI: Karta od BitBay
Następny artykułPodsumowanie Tygodnia #146-147
Założyciel serwisu, redaktor naczelny. Serwis ‘Bitcoinet’ założył w czasie studiów na University of Wolverhampton w Anglii. Posiada wykształcenie artystyczne w zakresie reklamy wizualnej i produkcji wideo. Właściciel firmy BitSky Multimedia, zawodowo zajmuje się marketingiem i produkcją wideo. Członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin. Członek założycielski Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii. Walutami cyfrowymi i technologią blockchain interesuje się od 2012 roku.

18 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.