Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Aplikacje blockchain bezpieczne dzięki kooperacji Ledger i Intel

Rozwiązanie Intel SGX będzie w pierwszej kolejności wdrożone w portfelach kryptowalut, takich jak Electrum oraz MyEtherWallet.

3 listopada 2017 | 12:40

Firma Ledger, lider w dziedzinie bezpieczeństwa kryptowalut i technologii blockchain, wdraża oprogramowanie Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX) jako rozwiązanie, służące do zarządzania zasobami kryptograficznymi. Firmy ogłosiły rozpoczęcie współpracy, której celem będzie zwiększenie bezpieczeństwa usług oferowanych przez Ledger.

Współpraca technologicznych gigantów ma na celu zabezpieczenie właścicieli kryptowalut przed nieautoryzowanym użyciem ich prywatnych kluczy, służących do podpisywania transakcji cyfrowych, co przyczyni się do zwiększenia ochrony zasobów kryptograficznych. Eric Larchevêque, CEO w firmie Ledger podkreślił, że już od kilku lat zauważano rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania, poprawiające bezpieczeństwo zasobów kryptograficznych. Integracja Systemu Operacyjnego Legder (BOLOS) z rozwiązaniem Intel® Software Guard Extensions pozwoli chronić wszelkie poufne informacje w obrębie enkodera Intel SGX, nie zaś w samej aplikacji, przez co zostanie zminimalizowane ryzyko nieautoryzowanego użycia prywatnego klucza wskutek cyberataku. Rozwiązanie będzie w pierwszej kolejności wdrożone w portfelach kryptowalut, takich jak Electrum oraz MyEtherWallet.

Rosnące zainteresowanie kryptowalutami powoduje, że zwiększa się również zapotrzebowanie na systemy, poprawiające bezpieczeństwo transakcji. Dzięki kooperacji firm użytkownicy zyskają balans pomiędzy portfelami programowymi, a sprzętowymi, takimi jak np. Ledger Nano S. Integracja oprogramowania Intel® SGX z systemem BOLOS sprawi, że użytkownicy komputerów wyposażonych w procesory Intel będą proszeni o pobranie specjalnej enklawy. Klucze prywatne zostaną wygenerowane automatycznie, a transakcje będą podpisane w bezpiecznej i chronionej przez atakami z zewnątrz enklawie Intel SGX. Poufne dane będą przechowywane w enklawie, a nie w samym urządzeniu, co pozwoli na ich ochronę, nawet jeśli reszta komputera zostanie zainfekowana złośliwym oprogramowaniem.

[pdf-embedder url=”https://cyfrowaekonomia.pl/wp-content/uploads/2017/11/Intel®-Technology-Securing-Enterprise-Blockchains.pdf” title=”Intel® Technology – Securing Enterprise Blockchains”]

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut