Reklama

Quark
21 marca 2015 | 16:08

Joel Pobeda opowiada o produkcie Ledger który odpowiada na ważny problem związany z Bitcoinem jakim jest bezpieczeństwo. Korzystając z Bitcoina każdy jest bankiem sam dla siebie i każdy powinien bronić się przed wirusami, albo atakami hakerskimi. Ledger rozwiązuje ten problem.

Firma Joela oferuje odpowiednik karty kredytowej dla Bitcoina. Sprzętowy portfel Ledger chroni Bitcoiny przed kradzieżą. Wszystkie inne portfele sprzętowe korzystają z mikrokontrolerów, które nie są zbyt bezpieczne. Ledger zrezygnował z mikrokonrolerów na rzecz smartcard. Nawet profesjonaliści nie są w stanie w prosty sposób dostać się do zawartości naszego portfela.

Joel zaprezentował także nowy produkt jakim jest portfel wyposażony w nadajnik NFC pozwalający na płatności bezprzewodowe. Portfel pozwala na rozdzielenie środków – część może być przechowywana bezpiecznie i niemożliwa do wydania bezprzewodowo, a część może być możliwa do przesłania za pomocą NFC. Moduł NFC można włączyć albo wyłączyć.

Joel uważa, że bez rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo masowa adopcja Bitcoina jest niemożliwa – zgadzamy się z tym. Portfele takie jak Ledger albo Trezor zapewniają największe bezpieczeństwo i wygodę.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut