Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Amerykańska skarbówka (IRS) chce poznać użytkowników BTC. Podsumowanie tygodnia #329

IRS opublikowało wzór zeznania podatkowego za 2020 rok. Urząd pyta w nim, czy obywatele USA korzystali z BTC i innych kryptowalut.

25 sierpnia 2020 | 14:50

Jak co tydzień podsumowujemy dla was to, co działo się w krypto-świecie przez ostatnie kilka dni.

IRS chce cię poznać

IRS, amerykańska skarbówka, opublikowało wzór zeznania podatkowego za 2020 rok. Co w tym dziwnego? Okazuje się, że urząd pyta w nim, czy obywatele USA korzystali z BTC i innych kryptowalut.

Na początku pierwszej strony najnowszego formularza nr 1040 znajduje się pytanie:

„Czy kiedykolwiek w 2020 roku otrzymałeś, sprzedałeś, wysłałeś, wymieniłeś lub w inny sposób korzystałeś z wirtualnej waluty?”

Źródło: IRS

Nowe firmy na rynku brytyjskim

Z kolei Brytyjski Urząd ds. Nadzoru Finansowego (UK Financial Conduct Authority) przyznał licencje operacyjne dwóm kryptowalutowym giełdom. Chodzi o Archax i lokalny oddział giełdy  braci Winklevoss – Gemini.

„Rozmawialiśmy z FCA od jakiegoś czasu, a proces aplikacji był trudny, ale cieszymy się, że udało nam się osiągnąć nasz pierwszy znaczący kamień milowy, ponieważ przygotowujemy się do uruchomienia pierwszej w Wielkiej Brytanii regulowanej cyfrowej giełdy papierów wartościowych FCA jeszcze w tym roku.

Nasi partnerzy technologiczni nie mają sobie równych, mamy już na swoim koncie 35 cyfrowych emisji, a także podpisujemy umowy z globalnymi brokerami i uczestnikami rynku gotowymi do rozpoczęcia działalności”.

– powiedział mediom prezes Archaxu Graham Rodford.

Źródło: Archax

GPW będzie oparte na blockchainie?

Zaskakująco dobre wieści płyną też z Warszawy. Polska Giełda Papierów Wartościowych (GPW) pracuje nad blockchainową platformą. Ta ma być odpowiedzią na potrzeby rynku crowdfundingu i kojarzyć ze sobą spółki na wczesnym etapie ich rozwoju z potencjalnymi inwestorami. 

Obecnie projekt jest realizowany równolegle na trzech płaszczyznach: inicjatywy prawne, wytwarzanie technologii platformy, działania biznesowe, tj. konsultacje z potencjalnymi uczestnikami, użytkownikami platformy”

 – napisało biuro prasowe GPW w korespondencji z ISBtech.

Ponoć testy mają ruszyć za rok, zaś start jest planowany na rok 2022.

Źródło: ISBtech

Walmart pozwala zarabiać BTC

Klienci Walmart mogą teraz zarabiać BTC w ramach programu cryptoback. To efekt współpracy ze startupem StormX.

Jak działa to w praktyce? Wystarczy zainstalować na smartfonie aplikację firmy i robić za jej pomocą zakupy. Od 4 do 14 proc. z wydanej kwoty wróci na wasze konto w postaci wybranych kryptowalut. Cyfrowe aktywa można zarabiać, również wypełniając ankiety czy oglądając reklamy.

Źródło: Yahoo

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut