Reklama:

Ekonomia. Krótka historia

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Światowe Forum Ekonomiczne chwali Ripple. Podsumowanie tygodnia #334

Światowe Forum Ekonomiczne analizowało Ripple i token XRP. Wskazało token jako optymalne narzędzie dla banków centralnych.

29 września 2020 | 18:10

Co nowego wydarzyło się w świecie blockchaina? Zapraszamy do naszego podsumowania!

Światowe Forum Ekonomiczne chwali Ripple

Światowe Forum Ekonomiczne w swoim raporcie analizowało Ripple i token XRP. Wskazało token jako optymalne narzędzie dla banków centralnych, które planują projektować swoje własne cyfrowe monety (CBDC). Organizacja uważa, że ten może być przydatny zwłaszcza pod kątem płatności i rozliczeń wewnątrz lub międzybankowych.

Niejako w odpowiedzi na blogu Ripple powstał wpis podkreślający zalety XRP pod tym kątem:

„Usługa płynności na żądanie RippleNet umożliwia instytucjom finansowym dokonywanie transakcji w czasie rzeczywistym na wielu rynkach globalnych przy użyciu zasobu cyfrowego XRP, a takie rozwiązanie może również wspierać bezpośrednią wymianę CBDC. XRP jest szybszy, tańszy i bardziej skalowalny niż jakikolwiek inny zasób cyfrowy, co czyni go idealnym instrumentem do szybkiego i wydajnego łączenia dwóch różnych walut.”

Źródło: weforum.org, ripple.com

KuCoin zhackowane

Kolejna duża giełda – KuCoin – została z powodzeniem zaatakowana przez hakerów. Efekt? Utrata ponad 150 mln USD w BTC, ETH i innych mniej znanych kryptowalutach i tokenach. Mowa o dokładnie 14 713 BSV, 26 733 LTC, 18 495 798 XRP i 999 160 USDT, a także ponad 1 008 BTC, 9 588 383 XLM i 199 038 936 TRX.

Giełda szybko zamroziła wypłaty środków i zablokowała dalszą kradzież. Ma też zwrócić klientom utracone przez nich kryptowaluty i tokeny.

Na KuCoin jest dostępnych dziś ponad 200 aktywów z łącznym średnim dziennym wolumenem wynoszącym około 100 milionów USD.

Źródło: kucoin.com

Binance na cenzurowanym w Rosji

Roskomnadzor, rosyjski regulator telekomunikacyjny, wpisał www Binance na swoją czarną listę. To kolejny cios rosyjskich urzędników w rynek cyfrowych walut.

W swoim publicznym komunikacie kierownictwo Binance stwierdziło, że nie otrzymało żadnych informacji o wpisaniu na w/w listę przed 24 września:

„Przed otrzymaniem powyższego powiadomienia nie byliśmy wcześniej powiadamiani o żadnych roszczeniach ze strony organów ścigania, służb cywilnych ani sądów. Zwróciliśmy się teraz do naszych radców prawnych o dalsze porady i chcielibyśmy zapewnić wszystkich naszych rosyjskich użytkowników, że (…) ich fundusze są bezpieczne”.

Co dziwne, na www giełdy nadal można wejść z lokalizacji w Rosji. Nie jest więc jasne, czemu miało służyć wpisanie jej do „czarnego” rejestru.

Źródło: Telegram

Jest nasz już 100 mln!

Ponoć już aż 100 milionów ludzi na całym świecie korzysta obecnie z kryptowalut i tokenów. Sugeruje to najnowsze badanie Cambridge Center for Alternative Finance. 

Najwięcej fanów kryptowalut jest w Ameryce Płn. i Europie.

Warto zauważyć, że w 2018 roku w Global Cryptoasset Benchmarking Study oszacowano, że liczba użytkowników kryptowalut „ze zweryfikowaną tożsamością” wynosiła 35 milionów. Do III kwartału tego roku liczba ta wzrosła do 100 mln.

Naukowcy wyjaśniają to w następujący sposób:

„Ten 189-proc. wzrost liczby użytkowników można wytłumaczyć zarówno ogólnym wzrostem liczby kont (która to liczba wzrosła o 37 proc.), jak i większym udziałem kont, które są powiązane z tożsamością danej osoby, co pozwala nam zwiększyć szacunek (…)”.

Źródło: jbs.cam.ac.uk

Reklama:

Quark