Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Znamy datę startu „nowego Ethereum”, uwaga na Sirin Labs! – Podsumowanie Tygodnia #242

Podsumowanie Tygodnia #242: Strzeż się fejkowego Sirin Labs! NASDAQ wspiera giełdę kryptowalut, USA chcą śledzić transakcje na blockchainach

11 grudnia 2018 | 08:00

Wiemy, że na rynkach dominują teraz spadki, przez które odechciewa się wam czytać o kryptowalutach. Mimo tego przygotowaliśmy dla was kilka ciekawych newsów z naszego rynku. Miłej e-lektury!

Znamy datę „nowego Ethereum”

iost logoOd razu uspakajamy – Ethereum nadal działa i zapewne będzie działało. Nam chodzi o IOST, czyli projekt, który może rozwiązać największy problem blockchaina – skalowalność. Obecny TestNet firmy jest w stanie obsłużyć już 7 000 transakcji na sekundę (TPS). Docelowo sieć będzie ponoć mogła „przetrawić” aż 100 000 TPS. Kiedy ten rekord ma zostać osiągnięty? Otóż niedługo! Na profilu Medium zespół IOST opublikował komunikat dotyczący daty startu MainNetu:

„Zgodnie  z naszą roadmapą, TestNet 2.0 zaplanowanym jest na czwarty kwartał 2018 r., zaś MainNet na pierwszy kwartał 2019 r.”

W dalszej części podane są konkretne daty. TestNet v2.0 “Everest” ma wystartować niemal na dniach, ponieważ 20 grudnia 2018 r., zaś MainNet v1.0 – 25 lutego 2019 r.

Projektem na terenie Europy kieruje Polak – Kacper Żytkowicz, o czym pisaliśmy tutaj.

Strzeż się fejkowego Sirin Labs!

sirin labs finneyUwaga, uwaga! w sieci pojawiła się fejkowa strona jednego z najciekawszych projektów ICO z minionego roku. Na https://srnairdrop.com znajdziecie następujący komunikat:

“W SIRIN LABS wierzymy, że tokeny są najbardziej przydatne, gdy są szeroko stosowane w takim zakresie, w jakim jest to możliwe. W przypadku dostępu, zarządzania i płatności za pomocą szeregu różnych kryptowalut, szeroka dystrybucja ma również kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa sieci. (…)

W przypadku SIRIN LABS, 4% [tokenów] zostało odłożonych z całkowitej emisji, [i jest] gotowe do dystrybucji przez automatyczne zrzuty (czyli tzw. airdropy – przyp. jw.). Oznacza to, że teraz każdy adres w blockchainie Ethereum, który ma saldo powyżej minimalnego progu 0,1 ETH, otrzyma część tych 4% (…).

Za każde 1 ETH, które posiadasz, możesz otrzymać 500 tokenów SRN jako airdrop. Obecni posiadacze SRN również skorzystają z tego zrzutu, za każde 1 SRN, które już posiadasz, możesz otrzymać dodatkowe 0,3 SRN.”

Potem wystarczy już tylko kliknąć w „claim airdrop” i… bezpowrotnie stracić środki. O oszustwie swoich inwestorów szybko poinformowała najbardziej zainteresowana firma, czyli samo Sirin Labs.

Przypomnijmy, że Sirin Labs wyprodukowało smartfon Finney, który jest oparty na systemie operacyjnym o nazwie ShieldOS (forma Androida). Urządzenie jest zarazem fizycznym portfelem na kryptowaluty.

NASDAQ oficjalnie wspiera giełdę kryptowalut

reklama nasdaqNowa giełda kryptowalut ErisX zgromadziła 27,5 mln dolarów na rozwój swojej działalności. Projekt oficjalnie wsparła amerykańska giełda Nasdaq. Platforma ma oferować handel bitcoinami, litecoinami oraz etherem. Zebrane niemal 30 mln dolarów ma zostać przeznaczone na zatrudnienie dodatkowych pracowników oraz „budowę infrastruktury oraz zabezpieczenie niezbędnych kroków do stworzenia rozwiniętego oraz regulowanego rynku cyfrowych aktywów”.

Bitcoinem możesz już zapłacić w 13 tys. miejsc

Temat z nagłówka zbadał Larry Cermak, główny analityk serwisu TheBlockCrypto.com. Dzięki API CoinMap.org uzyskał liczbę punktów, które akceptują bitcoina jako formę płatności. Tego typu miejsc jest obecnie na świecie ok. 13 tys. W porządku, nie jest to dużo, ale warto odnotować, że liczba ta skowo. rośnie. Aż 52% firm zaczęło przyjmować kryptowalutę w zamian za swoje towary i usługi w latach 2013–2015, czyli okresie, gdy mało kto wierzył, że BTC będzie kosztował 20 000 USD.

Najwięcej akceptacji widać w Stanach Zjednoczonych. Na drugim miejscu plasuje się Brazylia, potem: Włochy, Hiszpania i Niemcy. Polska znalazła się na 18. miejscu.

USA chcą śledzić transakcje na blockchainach

usa Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA (DHS) chce badać sieć bloków, ale przyznaje, że najważniejsze jest dla niego śledzenie transakcji, które mogą być nielegalne:

“(…) interesuje nas śledzenie i zrozumienie transakcji i działań [opartych] o blockchain o nielegalnym charakterze”.
Ponoć DHS badał już sieć, na której oparty jest bitcoin, ale poważnym zagrożeniem i wyzwaniem są kryptowaluty, które gwarantują anonimowość tj. Moneto i Zcash. Departament rozumie jednak fenomen nowej technologii:
“Ze względu na znaczny wpływ w obszarach takich jak zarządzanie, egzekwowanie umów, udostępnianie danych i szyfrowane wymiany danych analitycznych, istnieje wiele różnych aplikacji w administracji i na rynku komercyjnym, które mogą odnieść korzyści z udanego rozwoju produktu.”
Działania instytucji można uznać więc za uzasadnione.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut