Złapano hakerów, którzy pokonali Twittera. Podsumowanie tygodnia #326
Choć w tle dzieje się wiele ciekawego w kwestii kursu BTC (a zwłaszcza ETH!), my jak zwykle zajmiemy się fundamentami rynku.
Złapano hakerów, którzy pokonali Twittera
Parę tygodni temu ktoś zhackował Twittera. Przejęto kilka kont VIP-ów i za ich pomocą promowano scam „rozdający BTC”. Ten ostatni obiecywał pomnażanie przesłanych mu BTC. Oczywiście była to forma kradzieży. Ostatecznie złapano jednak trio hakerów, którzy stali za sprawą.
Co o nich wiemy? Szefem grupy był 17-letni Graham Clark z Tampa na Florydzie. Jego współpracownikami byli 22-letni Nim „Rolex” Fazeli z Orlando na Florydzie i Mason „Chaewon” Sheppard z Bognor Regis w Wielkiej Brytanii.
Wiadomo, że udało się im przejąć od naiwnych internautów 100 USD w BTC.
Źródło: bitcoin.pl
Diginex na Wall Street
Diginex Ltd. ma wejść na Nasdaq i to już we wrześniu tego roku. Umowa z 8i Enterprises Acquisition Corp., która jest kolejnym krokiem w tym procesie, została już podpisana, a teraz uzyskano zgodę na notowanie firmy na parkiecie od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).
Symbol giełdowy firmy nie jest jeszcze znany. Wiadomo, że pierwotna data startu notowania Diginex na Nasdaq z marca została opóźniona z powodu pandemii.
Źródło: Bloomberg
Crypto.com wspiera PLN
Platforma Crypto.com umożliwia u siebie dokonywanie transakcji za pomocą PLN. Od 29 lipca jako waluty fiat pojawiają się u niej CHF i PLN służące do płatności za kryptowaluty. Oprócz tych w ofercie platformy znajduje się kilkanaście innych, najpopularniejszych walut fiducjarnych.
Jak tłumaczy firma, wybierając lokalną walutę jako walutę płatności w aplikacji, każdy użytkownik z Polski będzie mógł:
- uniknąć opłat za przewalutowanie,
- kupować kryptowaluty bezpośrednio za pomocą karty kredytowej w lokalnej walucie; to pomoże zaoszczędzić pieniądze na kursach wymiany, czym w innym przypadku obciążono-by użytkownika karty.
- wyświetlać saldo w aplikacji w lokalnej walucie, a tym samym oszczędzić swój cenny czas, bowiem umożliwi to intuicyjne monitorowanie swojego konta.
Źródło: Crypto.com
Ledger i wyciek ważnych danych
14 lipca 2020 roku firma Ledger zauważyła w swoich systemach naruszenie ważnych danych. Za incydentem stoi “nieautoryzowana strona trzecia, która uzyskała dostęp do (…) bazy danych [działów] handlu elektronicznego i marketingu” firmy. Chodzi o dane kontaktowe i dane dotyczące zamówień, czyli imię i nazwisko, adres pocztowy, adres e-mail oraz numer telefonu. Wyciek dot. ok. 1 mln adresów e-mail.
– Po zbadaniu sytuacji byliśmy również w stanie ustalić, że w przypadku podzbioru 9 500 klientów narażono ich również na [wyciek] takich informacji, jak imię i nazwisko, adres pocztowy, numer telefonu lub zamówione produkty. Ze względu na zakres tego naruszenia i nasze zobowiązanie wobec naszych klientów, postanowiliśmy poinformować wszystkich naszych klientów o zaistniałej sytuacji – tłumaczy firma.
Ponoć klienci nie muszą się jednak niczego obawiać.
– To naruszenie danych nie ma żadnego związku ani żadnego wpływu na nasze portfele sprzętowe, zabezpieczenia Ledger Live i Twoje aktywa kryptowalutowe, które są bezpieczne i nigdy nie były zagrożone. Tylko Ty masz kontrolę i masz dostęp do tych informacji – dodano.
Źródło: Ledger