Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Założyciel Tron politykiem? Rosja nie zakaże kryptowalut. Podsumowanie #397

23 grudnia 2021 | 11:08

Powracamy do naszego podsumowania newsów związanych z rynkiem blockchaina.

Rosja nie zakaże kryptowalut

Bank Rosji zezwoli ponoć na inwestycje w kryptowaluty za pośrednictwem firm zagranicznych. Jednocześnie zakaże takich działań, jak wcześniej sugerowano. Informację podał wicegubernator Władimir Czystyukhin.

„Rosyjscy obywatele i przedsiębiorstwa mają prawo do nabywania i utrzymywania kryptowaluty, ale nie za pośrednictwem krajowej infrastruktury lub pośredników” 

– zauważył Chistyukhin w czasie ostatniego wywiadu.

Źródło: TASS

Justin Sun politykiem?

Justin Sun, czyli CEO Tron, wkracza do polityki. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Grenady mianowało go swoim nowym ambasadorem przy Światowej Organizacji Handlu (WTO).

– To naprawdę zaszczyt służyć jako ambasador WTO w Grenadzie. Cieszę się z możliwości reprezentowania Grenady i współpracy z kierownictwem WTO w celu ożywienia światowego handlu na różne sposoby. Zwłaszcza rozwoju solidnej gospodarki cyfrowej na arenie międzynarodowej – przekazał Sun.

Do tego ma on ponoć zrezygnować ze swojej funkcji w Fundacji Tron.

Żona byłego prezydenta USA emituje NFT

Melania Trump, czyli żona byłego prezydenta USA, emituje swoje NFT. Pierwszy token kolekcji jest powiązany z obrazem „Wizja Melanii” autorstwa artysty Marc-Antoine Coulon. Dochód z jego sprzedaży zostanie wydany na cele charytatywne. 

Znany raper sprzedaje NFT

To nie koniec wieści z rynku NFT. Raper Kanye Westa także wystawia na aukcji token NFT, który jest powiązany z utworem, jaki miał znaleźć się na płycie „The Life of Pablo”. Chodzi konkretnie o nagranie pt. „Can U Be/Forever Mitus”, udostępnione teraz przez producenta współpracującego parę lat temu z muzykiem, Keyonem Christem.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut