Reklama

Quark

Współtwórca OneCoina nie trafi za kratki na 90 lat. Podsumowanie tygodnia #327

12 sierpnia 2020 | 17:31

Ponownie powracamy z naszym podsumowaniem tygodnia. Co tym razem wydarzyło się na rynku BTC?

Współtwórca OneCoina nie trafi za kratki na 90 lat

Okazuje się, że Konstantin Ignatov, współtwórca OneCoina, nie trafi, jak pierwotnie planowano, na 90 lat do więzienia. Dlaczego? Poszedł na układ z sądem.

Obecnie Konstantin zeznaje ponoć przeciwko swojej siostrze, Ruji, która była twarzą OneCoina. W jej przypadku sprawa jest już bardziej skomplikowana. Nie jest jasne, gdzie przebywa i czy nadal żyje.

Źródło: Investing

KNF ostrzega przed kupowaniem BTC przez telefon

KNF opublikowało nowy komunikat. Ostrzega w nim przed kupowaniem BTC przez telefon, co oferują ponoć na polskim rynku pewne firmy.

„Dzwoniący informują również, że w operacji wymiany będzie uczestniczył pracownik UKNF w celu monitorowania przebiegu transakcji”

–tłumaczy w piśmie KNF.

„W związku z powyższym przypominamy, że rynek kryptowalut nie jest w Polsce rynkiem regulowanym ani nadzorowanym. KNF nie licencjonuje, nie nadzoruje ani też nie wykonuje żadnych innych uprawnień władczych w odniesieniu do działalności w zakresie obrotu kryptowalutami”

– dodano dalej.

„Jeżeli podczas rozmowy zostałeś poinformowany, że dana osoba wykonuje czynności przy udziale lub w porozumieniu z KNF lub UKNF, powstrzymaj się od dalszych kontaktów i niezwłocznie zawiadom najbliższą jednostkę Policji. Postaraj się zebrać i zaprezentować w zawiadomieniu jak najwięcej szczegółów dotyczących zdarzenia. Każda informacja może okazać się przydatna”

– sugeruje KNF.

Źródło: knf.gov.pl

Rosyjski bank ze stablecoinem

Sberbank, największy bank w Rosji, rozważa emisję własnego stablecoina. O tym fakcie powiadomił media Sergiusz Popow, dyrektor ds. transakcji w Sberbanku. Powiedział, że bank miałby stworzyć stablecoina, który mógłby być powiązany z rosyjskim rublem 1:1, a potem mógłby zostać wykorzystany do rozliczeń dot. różnych cyfrowych aktywów.

„Prawdopodobnie możemy wyemitować stablecoina na podstawie prawa, które zostało niedawno przyjęte. Ponieważ możemy powiązać ten stablecoin z rublem, ten token może stać się podstawą lub instrumentem do rozliczeń dotyczących innych cyfrowych aktywów finansowych”.

– powiedział Popov.

Źródło: Coindesk

17-latek, który zhackował Twittera, stanął przed sądem

Graham Ivan Clark, czyli 17-letni mieszkaniec Tampa na Florydzie, który jest oskarżony o zhackowanie Twittera, stanął już po raz pierwszy przed sądem. Nie przyznał się do winy.

Wiemy, że prokuratorzy postawili mu 30 zarzutów, za co może on trafić za kratki na 200 lat.

Zarzuca się mu 17 przypadków „oszustw komunikacyjnych”, 11 przypadków nielegalnego wykorzystania danych osobowych, jeden przypadek zorganizowanego oszustwa dot. kwoty wyższej niż 5 000 USD i jeden przypadek włamania się na cudze urządzenie. 

Wraz z Clarkiem przed sąd trafili już jego wspólnicy: 22-letni Nima Fazeli z Orlando i Mason Sheppard, 19-latek z Wielkiej Brytanii.

Źródło: Tampa Bay Times

 

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut