Celem tego dokumentu jest podsumowanie wspólnego stanowiska społeczności Bitcoin odnośnie serwisu Mt.Gox.

To tragiczne naruszenie zaufania użytkowników Mt.Goxa było skutkiem działania jednej firmy i nie odzwierciedla odporności, ani wartości Bitcoina, oraz przemysłu związanego z walutami kryptograficznymi. Istnieją tysiące zaufanych, oraz odpowiedzialnych firm związanych z Bitcoinem. Firmy te będą kontynuowały budowanie przyszłości pieniądza, poprzez czynienie Bitcoina bardziej bezpiecznym i łatwym w użytku dla klientów oraz handlowców. Podobnie jak w każdym nowym przemyśle, jest kilka złych graczy, którzy powinni zostać wyeliminowani i to jest tym co widzimy dzisiaj. Mt.Gox potwierdził te zagadnienia w prywatnych dyskusjach z innymi członkami społeczności.

Jednakże jesteśmy przekonani, że silne firmy związane z Bitcoinem, prowadzone przez bardzo kompetentne zespoły i wspierane przez wiarygodnych inwestorów będą się rozwijały i spełnią obietnicę, że Bitcoin zaoferuje przyszłość płatności w erze Internetu.

W celu przywrócenia zaufania nadszarpniętego przez błędy Mt.Goxa, odpowiedzialne giełdy Bitcoin pracują wspólnie, oraz są zobowiązane do zapewnienia przyszłości Bitcoina i bezpieczeństwa środków klientów. W ramach działań mających na celu uspokojenie klientów, oraz opinii publicznej, poniższe firmy będą w ciągu najbliższych dni współpracowały. Wszystkie środki są trzymane w pewny i bezpieczny sposób: Coinbase, Kraken, BitStamp, Circle i BTC China.

Usilnie wierzymy w przejrzyste, rozważne i kompleksowe działania podjęte w celu ochrony konsumentów. Zobowiązujemy się je prowadzić.

Instytucje związane z  Bitcoinem tj. giełdy, operatorzy portfeli oraz operatorzy płatności pełnią wysoce istotną funkcję opiekunów Bitcoinów, które przechowują jako aktywa swoich klientów

Funkcja opiekuna winna jest obejmować wysokie wymagania odnośnie standardów. Chodzi o odpowiednie zabezpieczenia, które poddawane są niezależnym kontrolom i regularnie testowane. Dodatkowo, na miejscu byłyby udostępnione do wglądu bilanse, rezerwy w formie handlowej, stworzenie przejrzystego i godnego zaufania systemu rozpoznawania klientów, oraz jasna polityka nie wykorzystywania aktywów klientów do obrotu we własnym zakresie w celu stosowania dźwigni finansowej.

Następujący liderzy branży podpisują się pod tym oświadczeniem:

Fred Ehrsam and Brian Armstrong ? Twórcy Coinbase

Jesse Powell ? CEO Krakena

Nejc Kodrič ? CEO Bitstamp.net

Bobby Lee ? CEO BTC China

Nicolas Cary ? CEO Blockchain.info

Jeremy Allaire ? CEO Circle

88 KOMENTARZE

  1. @Klerk chyba jednak nieco przesadziłeś, a to zapewne wynika z czytania bez zrozumienia. Uzytkownicy nie stracili zaufania do BTC, tylko go Mt.Gox-a, a to jest kolosalna różnica. Jeśli bankrutuje bank w USA, to też użytkownicy tracą zaufanie do tego banku, a nie do całego dolara, choć chwilowe wahania kursu mają miejsce. Polecam doniesienia dotyczące BTC z kilku ostatnich dni… naprawdę, na Mt.Gox świat się nie kończy.

  2. Coś mi się wydaje, że nikt już zaufania do BTC nie odbuduje. Takie oświadczenie to zawracanie głowy. Przytomni ludzie powinni szybko wycofać swoje kapitały ze wszystkich giełd. Ich upadek to tylko kwestia czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.