Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

[wideo] Rozmowa z Bitcoinowym Jezusem

10 lutego 2015 | 17:56

Roger Ver określany jest mianem Bitcoinowego Jezusa. To dzięki niemu mogły powstać takie startupy jak bitpay, ripple, blockchain.info, kraken.com, purse.io, coinsetter, coinapult.com i inne. Mieliśmy okazję z nim porozmawiać podczas BitcoinExpo 2015 w Londynie.

Roger w wywiadzie powiedział, że po raz pierwszy usłyszał o Bitcoinie niemalże dokładnie cztery lata temu i w momencie kiedy zrozumiał że umożliwi on wysłanie natychmiastowo komukolwiek, jakiejkolwiek sumy pieniędzy do kogokolwiek na całym świecie, właściwie bez żadnych opłat i bez konieczności ubiegania się o zgodę od banku albo rządu i nie ma osoby która mogłaby to zatrzymać, uświadomił sobie, że sprawi to, że świat stanie się dużo lepszym miejscem. Dlatego właśnie zdecydował się poświęcić cały swój czas, żeby pomóc w rozwoju Bitcoina.

Roger uważa, że prawdopodobnie jest pierwszą osobą na całym świecie która zaczęła inwestować w startupy Bitcoinowe. W pierwszej kolejności był to zakup Bitcoinów, a następnie rozpoczęcie inwestycji w biznesy, w celu sprawienia żeby te Bitcoiny stały się bardziej użyteczne dla ludzi na całym świecie.

Roger wystąpił w filmie The Rise and Rise of Bitcoin (można go obejrzeć z napisami tutaj). Spytany o to doświadczenie stwierdził, że właśnie tak wygląda jego życie każdego dnia. Każdy jego dzień polega na rozmowie z ludźmi o Bitcoinie, edukacji, tłumaczeniu jak to wszystko działa i jakie daje możliwości. Roger powiedział, że w momencie kiedy ludzie to rozumieją i widzą, że technologia ta może zmienić świat, zaczynają coraz bardziej się tym ekscytować.

Roger ma bardzo rozbudowane portfolio inwestycyjne, jest on pierwszym inwestorem który zainwestował w serwis blockchain.info, a jego praca polega właśnie na pomocy startupom które ułatwią zwykłym ludziom korzystanie z cyfrowej waluty.

Innym projektem w który Roger zainwestował i jest z tego powodu bardzo podekscytowany jest purse.io. Usługa ta umożliwia otrzymanie 20-25% zniżki na zakupy na Amazonie przy płatności Bitcoinami.

A co z ostatnimi spadkami ceny? Czy jest się czym przejmować? Roger twierdzi, że jedynymi osobami które się tym przejmują, są osoby które nie rozumieją sposobu działania Bitcoina.

Ekosystem Bitcoin jest obecnie silniejszy niż był kiedykolwiek, obecnie Bitcoin ma więcej użytkowników niż miał kiedykolwiek, więcej handlowców akceptuje Bitcoiny niż kiedykolwiek wcześniej, każdego tygodnia ma miejsce więcej konferencji niż kiedykolwiek wcześniej. Bitcoin naprawdę się dzieje, na całym świecie coraz więcej ludzi zaczyna go używać więc wątpliwości biorą się prawdopodobnie z braku zrozumienia.

Jakie są Twoje długoterminowe plany związane z Bitcoinem?

Chciałbym zobaczyć jak Bitcoin daje komukolwiek możliwość wysłania i odebrania jakiejkolwiek sumy pieniędzy do kogokolwiek bez znaczenia gdzie się urodził, bez znaczenia jaki ma kolor skóry, bez znaczenia jakim językiem mówi, oni powinni mieć możliwość dokonywania transakcji bez proszenia o zgodę.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut