Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

W sieci pojawiła się reklama ETF-a BTC. Polskie ministerstwo ogłasza konsultacje dot. cyfryzacji. Podsumowanie tygodnia #500

20 grudnia 2023 | 10:00

Ostatnie dni znów stoją pod znakiem ETF-ów. BTC. W sieci pojawiła się reklama, która sugeruje, że zatwierdzenie funduszy to kwestia czasu.

Reklama ETF-a BTC

W ostatnim czasie kurs bitcoina raz spada, a raz rośnie. Pozostaje w konsolidacji. Pewne doniesienia medialne sugerują, że wkrótce cena może mocno wzrosnąć. Chodzi o to, że SEC spotyka się z pracownikami firm, które starają się o utworzenie ETF-a rynku spot BTC. Ponoć dopracowywane są szczegóły emisji.

Do tego w sieci pojawiła się kolejna reklama ETF-a BTC, tym razem Bitwise. Co ciekawe, produkt promuje w niej starszy mężczyzna. Czyżby była to próba walki o nową grupę klientów?

Nowy spot można zobaczyć tutaj.

Źródło: X

Wieloryby kupują w czasie spadków

16 grudnia wieloryby na rynku bitcoina kupiły ok. 20 000 BTC. To największy taki łączny zakup tej grupy od kwietnia 2023 r.

Jak widać, duzi inwestorzy nadal wykorzystują spadki do zwiększania ilości posiadanych przez siebie zasobów. To dobry znak.

Źródło: X

Binance z karami

Binance nadal ma spore problemy w USA. Firma zapłaci 2,7 miliarda USD kary. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Północnego Okręgu Illinois.

Sąd stwierdza, że Zhao i Binance naruszyli ustawę Commodity Exchange Act (CEA) i przepisy CFTC. Nakłada więc na Zhao karę pieniężną w wysokości 150 milionów USD i wymagają od Binance uregulowania 1,35 miliarda USD nieuczciwie uzyskanych opłat transakcyjnych i zapłacenia kary w wysokości 1,35 miliarda USD na rzecz CFTC

– podała CFTC w swoim komunikacie dot. sprawy.

Dodajmy, że sąd uznał też, że Changpeng Zhao, były CEO Binance, musi pozostać w USA do momentu wydania wyroku w jego sprawie. Ten zapadnie wiosną 2024 r. Za umożliwienie prania pieniędzy grozi mu 18 miesięcy więzienia.

Źródło: Youtube

Polski resort cyfryzacji ogłosił konsultację społeczne

Nowy rząd KO, Lewicy i Trzeciej Drogi wziął się do pracy. Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło właśnie, że organizuje konsultacje społeczne dot. cyfryzacji Polski.

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią, dziś decyzja! Zapraszamy organizacje społeczne i branżowe na konsultacje w sprawie rozwoju cyfryzacji w Polsce!

– ogłosił 15 grudnia nowy minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

Spotkanie odbędzie się 22 grudnia w siedzibie Ministerstwa Cyfryzacji w godz. 10:00-12:00. Chęć uczestnictwa można zgłosić do 20 grudnia drogą mailową na adres minister@cyfra.gov.pl.

Źródło: X

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut