Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Visa wykorzysta głębokie uczenie w czasie rzeczywistym do usprawnienia procesów przetwarzania transakcji

Smarter Stand-in Processing wykorzystuje sztuczną inteligencję do zmniejszenia liczby odrzuconych transakcji.

8 września 2020 | 12:45

Smarter Stand-in Processing wykorzystuje sztuczną inteligencję do zmniejszenia liczby odrzuconych transakcji, gdy systemy instytucji finansowych autoryzujące płatności doznają zakłóceń lub ulegają awarii.

27 sierpnia 2020 r. – Visa Inc. (NYSE: V) ogłosiła stworzenie Visa Smarter Stand-in Processing (Smarter STIP). Jest to nowa funkcjonalność, która wykorzystuje sztuczną inteligencję działającą w czasie rzeczywistym do wspierania instytucji finansowych w procesie autoryzacji transakcji, gdy dochodzi do zakłóceń w funkcjonowaniu ich systemów. W przypadku, gdy systemy wydawców kart  pozostają niedostępne, wykorzystujący metody głębokiego uczenia (deep learning) Smarter STIP dokonuje analizy przeszłych transakcji. Następnie, w oparciu o pozyskaną wiedzę, podejmuje decyzje o zatwierdzeniu lub odrzuceniu bieżących transakcji w imieniu wydawcy. Visa jest pionierem w wykorzystaniu sztucznej inteligencji i sieci neuronowych, by zapobiegać  transakcjom oszukańczym. Smarter STIP opiera się na tych osiągnięciach i jest pierwszym z wielu nowych, innowacyjnych rozwiązań Visa opartych na sztucznej inteligencji, które będą wykorzystane w globalnej sieci VisaNet.

– Konsumenci oczekują natychmiastowego i niczym niezakłóconego dostępu do swoich środków. Niemożliwość spełnienia tych oczekiwań może być kosztowna – mówi Jack Forestell, executive vice president i chief product officer w Visa. – Rozwiązanie Stand-in Processing zawsze było swoistym kołem ratunkowym dla naszych klientów, dzięki czemu wiedzieli, że mogą na nas liczyć, gdy wydarzy się coś niespodziewanego. Wzbogacamy je teraz o narzędzia z zakresu sztucznej inteligencji, które sprawią, że stanie się ono jeszcze bardziej inteligentne, wydajniejsze i szybsze.

Odpowiedź na wyzwania związane z przestojem  

Przestój systemu jest uciążliwy dla instytucji finansowych i konsumentów, bez względu na to, czy jest spowodowany planowymi pracami konserwacyjnymi czy nieprzewidzianym zdarzeniem. Gdy rozwiązanie Stand-in Processing nie jest dostępne, potencjalne skutki mogą być dalekosiężne: utracony dochód w wyniku nieudanych transakcji, negatywne doświadczenia posiadaczy kart skutkujące przeciążeniem linii w centrach obsługi klienta, nadszarpnięta reputacja, a nawet kontrola ze strony regulatora.

Nowa usługa Smarter STIP jest rozszerzeniem istniejących funkcjonalności i wykorzystuje głębokie uczenie do analizy wcześniejszych schematów zakupowych posiadacza karty. Dzięki temu decyzja o autoryzacji lub odrzuceniu transakcji podjęta przez Smarter STIP wynika ze szczegółowej wiedzy obejmującej zachowania posiadacza karty w przeszłości, a nie reguł statystycznych zastosowanych do całego portfela kart. Visa jest w stanie zaproponować, w imieniu wydawcy, decyzję odnośnie transakcji, która w znacznym stopniu odzwierciedla proces decyzyjny samego wydawcy kart – w niektórych przypadkach może to potencjalnie prowadzić do zmniejszenia liczby odrzucanych transakcji nawet o 50%.

Sztuczna inteligencja w służbie ekosystemu płatności

Visa Smarter STIP jest jedną z wielu nowych funkcjonalności opartych na głębokim uczeniu w czasie rzeczywistym. Została ona stworzona jako odpowiedź na wyzwania i problemy, z jakimi borykają się kupujący, sprzedawcy i instytucje finansowe. Tego rodzaju ulepszone usługi mogą powstawać dzięki inwestycjom w optymalizację kluczowej infrastruktury, których dokonuje Visa. Obejmują one skalowalną i wysoko wydajną platformę opartą na rozwiązaniach GPU, które mają wspierać szybki rozwój możliwości wykorzystania głębokiego uczenia.  

– Sztuczna inteligencja jest jedną z najbardziej rewolucyjnych technologii naszych czasów. Daje nam możliwość tworzenia produktów wykorzystujących dane, dzięki którym możemy przejść na wyższy poziom szczegółowości i personalizacji. Dzięki jednemu z największych i najbogatszych zbiorów danych na świecie, Visa ma szansę wykorzystania na masową skalę potencjału sztucznej inteligencji w służbie swoich klientów i posiadaczy kart – powiedział Rajat Taneja, president of technology w Visa. – Poczyniliśmy istotne inwestycje w infrastrukturę, co umożliwia nam głębszą analizę danych z całej sieci VisaNet. Dane Visa w połączeniu z architekturą zapewniającą niski poziom opóźnień oraz unikalne zdolności modelowania sprawiają, że nasza platforma technologiczna to jedno z najbardziej wydajnych narzędzi do wykorzystywania sztucznej inteligencji.​ 

Rozwiązanie już teraz wdrażane jest na całym świecie

Rozwiązanie Smarter STIP będzie udostępnione w październiku 2020 r., a zainteresowanie nim wyraziły już instytucje finansowe z całego świata. 

W UBS wierzymy w budowanie lepszej przyszłości dla naszych klientów, dzięki wykorzystaniu siły innowacji i współpracy w ramach ciągłego procesu opierającego się na innowacyjnym myśleniu oraz przełomowych technologiach i usługach, opracowanych zarówno przez nas, jak i przez naszych partnerów – mówi Stefan Uebelhart, Head of UBS Card Center . – Jesteśmy bardzo zadowoleni mogąc wdrożyć Visa Smarter STIP, ponieważ jest to przykład połączenia współpracy i innowacyjnej technologii. Służy to zapewnieniu lepszego doświadczenia użytkownikom kart. Dążymy do budowania lepszej przyszłości dla naszych klientów, w związku z tym postrzegamy Visa jako cenionego partnera i zamierzamy kontynuować naszą współpracę w obszarze innowacji

Jako lider w obszarze nieoprocentowanych platform zakupowych w Australii i Nowej Zelandii, Latitude Financial nieustannie analizuje najnowsze technologie i innowacje, aby zapewnić naszym klientom możliwie najlepszą obsługę – powiedział Paul Varro, Chief Commercial Officer Latitude. – Rozwiązanie Visa Smarter STIP pozwala znacznie poprawić wskaźniki akceptacji transakcji. Usługa pomysłowo łączy sztuczną inteligencję z naszymi historycznymi danymi dotyczącymi autoryzacji, nowymi danymi i doświadczeniem Visa w przetwarzaniu transakcji, zapewniając obsługę klienta na najwyższym poziomie.

Informacje o Smarter STIP 

Visa stworzyła funkcjonalność Smarter STIP, aby odpowiedzieć na wyzwanie, z jakim mierzą się wydawcy kart i procesorzy płatności, mianowicie negatywne doświadczenia posiadaczy kart w czasie, gdy działanie systemu jest zakłócone. Nowatorskie podejście Visa do rozwiązania Stand-in Processing potwierdzone uzyskaniem amerykańskiego patentu w 2019 roku, ulepsza istniejącą funkcjonalność STIP poprzez ocenę w czasie rzeczywistym zachowań na poziomie posiadacza karty. Model opiera się na:

  • Wielowarstwowych rekurencyjnych sieciach neuronowych z milionami parametrów. 
  • Miliardach danych historycznych użytych do uczenia modelu, dzięki czemu w próbnych testach Visa osiągnęła średnio 95% zbieżności z możliwą decyzją wydawcy. 
  • Stałym uczeniu się w oparciu o transakcje przeprowadzane w czasie rzeczywistym oraz dane pozyskane podczas awarii systemu, co umożliwia przystosowywanie i ulepszanie usługi w miarę zmian zachowań wydawcy kart​.

Korzystanie z Visa Smarter STIP nie wymaga od klientów wprowadzenia zmian technicznych. Wydawcy przyłączeni do Visa DPS uzyskają dostęp do rozwiązania Smarter STIP, gdy usługa zostanie uruchomiona na całym świecie w październiku 2020 roku

O Visa Inc.

Visa Inc. (NYSE: V) to światowy lider płatności cyfrowych. Naszą misją jest połączenie całego świata za pośrednictwem najnowocześniejszej, niezawodnej i bezpiecznej sieci płatniczej, wspierając tym samym rozwój ludzi, firm i całej gospodarki. Nasza nowoczesna globalna sieć przetwarzania danych transakcji – VisaNet – umożliwia dokonywanie bezpiecznych i skutecznych płatności na całym świecie i może przetwarzać w ciągu sekundy ponad 65 tys. operacji. Niesłabnący nacisk, jaki firma kładzie na innowacyjność, sprzyja szybkiemu wzrostowi handlu cyfrowego z wykorzystaniem wszelkich urządzeń połączonych z internetem – dla każdego
i w każdym miejscu. Wraz z ogólnoświatowym procesem przechodzenia z technologii analogowych na cyfrowe, Visa angażuje swoją markę, produkty, specjalistów, sieć i zasięg, by kształtować przyszłość handlu. Więcej informacji znajduje się na stronie www.visa.pl oraz na Twitterze @Visa_PL.

***

Treść niniejszego artykułu oraz wszelkie wyrażone w nim opinie (w tym opisy konkretnych przypadków, porównania, badania i rekomendacje) podane są wyłącznie w celach informacyjnych, a Visa inc. nie udziela żadnych gwarancji co do ich kompletności i dokładności, nie ponosi żadnej odpowiedzialności ani nie bierze na siebie zobowiązań z tytułu opierania się na przedstawionych informacjach.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut