Reklama

Quark

USA zadadzą rynkowi kryptowalut bolesny cios? Podsumowanie tygodnia #378

10 sierpnia 2021 | 16:01

Ostatni tydzień minął pod znakiem m.in. nowego prawa w USA, które może okazać się groźne dla rynku kryptowalut.

USA i nowe prawo dot. kryptowalut

W USA procedowane jest nowe prawo dot. inwestycji infrastrukturalnych. W jego ramach mają powstać m.in. regulacje rynku kryptowalut. Za brokera cyfrowych walut ma zostać uznany m.in. ktoś, kto kopie kryptowaluty, a także dostawca sprzętu czy oprogramowania związanego z kryptowalutami. Przepisy nałożą na tego typu podmiot wiele obowiązków dot. raportowania. 

Część z senatorów USA sprzeciwia się zmianom. Senator Tom Carper przedstawił nową poprawkę, której celem jest doprecyzowanie, kim jest broker kryptowalut.

– Wszystko, co chcę zrobić, to zagłosować nad poprawką, która naprawi to (…), w sposób, który ogranicza to [nowe prawo] do wąskiego grona ludzi, którzy faktycznie są pośrednikami, prowadzącymi scentralizowaną wymianę [kryptowalut] — tłumaczył z kolei senator Pat Toomey.

Źródło: Cointelegraph

Sieć kin w USA zaakceptuje BTC

AMC Entertainment, operator sieci kin w USA, planuje zaakceptować bitcoina jako nową formę płatności za bilety na seanse. Inicjatywę potwierdził już prezes i dyrektor generalny AMC Adam Aron. Ponoć firma uważa, że popyt na usługę będzie wysoki. Ma ona wystartować w 2022 r. Do końca tego roku powstanie specjalna infrastruktura, która umożliwi przyjmowanie płatności w BTC.

Źródło: Deadline 

Znany raper emituje NFT

Raper ze składu Wu-Tang Clan, Method Man, wprowadza na rynek nową serię antologii komiksowych. Ta będzie jednak powiązana z NFT. Pierwsza część sagi „Tical World” nosi tytuł „Część pierwsza: Początek”. To połączenie grafik, animacji i muzyki. 

W ramach pakietu NFT fani komiksów i rapu dostaną niewydaną wcześniej muzykę Method Mana, cyfrową animację 3D przedstawiającą historię powstania Tical World i kartę VIP dla Tical Athletics, linii odzieży sportowej stworzonej przez muzyka.

Komiks ma być oparty na blockchainie Flow firmy Dapper Labs. 

Źródło: Decrypt

Mossad szuka ekspertów ds. kryptowalut

Służby Izraela, Mossad, szukają ekspertów ds. kryptowalut. Zgodnie z opisem ogłoszenia, instytucja poszukuje „lidera technologicznego w obszarze fintech i walut cyfrowych”. Działania pracownika agencji mają dotyczyć „prowadzenia, inicjowania, planowania i rozwijania” systemów informatycznych Mossadu. Wymagane jest 3-letnie doświadczenie w branży fintech.

Nie jest jasne, jaki jest dokładny cel utworzenia nowego stanowiska. Media sugerują, że może chodzić o płatności tajnym agentom lub kupowanie części oprogramowania czy sprzętu.

Źródło: Cryptopotato

 

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut