Reklama

Quark

Upadek FTX, Binance chce ratować rynek. Podsumowanie tygodnia #444

16 listopada 2022 | 12:57

Jak co tydzień, powracamy z naszym podsumowaniem najważniejszych newsów tygodnia.

FTX ogłasza upadłość

Nie sposób nie kontynuować wątku FTX. Giełda rozpoczęła procedurę upadłościową. Stosowny wniosek złożono w sądzie federalnym w Delaware. Sprawa formalnie dot. FTX, funduszu Alameda Research i około 130 innych powiązanych spółek. 

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że nowym CEO giełdy został John J Ray III. Sam Bankman-Fried zrezygnował z tego stanowiska.

Visa kończy współpracę z FTX

W efekcie tego, co dzieje się wokół FTX, ze współpracy z firmą zrezygnowała Visa. Gigant z rynku finansowego zamknął projekt kart płatniczych, które miały być oparte na kryptowalutach. 

– Sytuacja z FTX jest niefortunna i uważnie monitorujemy jej rozwój. We wszystkich naszych przedsięwzięciach — dot. walut cyfrowych i nie tylko —  skupiamy się na bezpieczeństwie i zaufaniu – jest to dla nas najważniejsze. Rozwiązaliśmy nasze globalne umowy z FTX, a ich program kart debetowych w USA jest likwidowany — powiedział Cointelegraphowi rzecznik Visa.

Źródło: cointelegraph.com

Binance chce ratować rynek

Aby zredukować dalsze kaskadowe negatywne skutki [problemów] FTX, Binance tworzy branżowy fundusz naprawczy, aby pomóc projektom, które są silne, ale przeżywają kryzys płynności. Więcej szczegółów podamy wkrótce. W międzyczasie skontaktujcie się z Binance Labs, jeśli uważacie, że kwalifikujecie się [do projektu]

– napisał CZ, CEO Binance. 

Jego firma, Binance, projektuje obecnie fundusz, który ma pomóc startupom o mocnych fundamentach, ale które przez obecny kryzys w branży, mogą potrzebować pomocy.

 Citroën C3 z NFT

Nowy model Citroëna C3 trafia do sprzedaży. Wersja First Edition jest powiązana ze personalizowaną grafiką i NFT.

NFT dostanie pierwszych 100 klientów, którzy kupią model C3 i zarezerwują go w systemie firmy

Grafikę przygotowała Naíma Almeida, która tworzyła prace dla takich marek jak Washington Post, TimeOut New York i Instagram. Była nagradzana przez D&AD (Londyn), Clio (Nowy Jork), Ibero-American Design Biennial (Madryt) i Latin America Design Award (Peru).

Źródło: francuskie.pl

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut