Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Twórcy Tetrisa idą w kierunku blockchaina. Meta testuje NFT. Podsumowanie tygodnia #430

23 sierpnia 2022 | 12:33

Jak co tydzień, wracamy do naszego podsumowania najważniejszych newsów ze świata kryptowalut.

Twórcy Tetrisa idą w kierunku blockchaina

Playstudios, czyli firma stojąca m.in. na kultowym Tetrisem, ogłosiła, że wkracza do świata produktów Web3 i blockchaina. Otwiera swój nowy dział gier, które będą oparte na blockchainie. Zainwestuje też 10 milionów dolarów w innowacyjne projekty z tej branży.

Nowe pomysły skomentował Andrew Pascal, założyciel i dyrektor generalny Playstudios.

Spędziliśmy dużo czasu na myśleniu o tym, jak nagradzać graczy w naszych grach – powiedział i dodał, że uważa, że jego spółka jest pionierem na rynku gier.

Do tego dojdzie „Future Fund”, czyli warty obecnie 10 mln USD fundusz inwestycyjny, który będzie wspierał innowacyjne projekty z rynku cyfrowej rozrywki.

Źródło: Techcrunch

Starbucks będzie emitował NFT

Dyrektor generalny Starbucksa, Howard Schultz, powiedział, że NFT odegrają ważną rolę w programie lojalnościowym jego firmy.

– Stworzy to zupełnie nowy zestaw cyfrowych efektów sieciowych, które przyciągną nowych konsumentów i będą atrakcyjne dla obecnych klientów w naszych głównych sklepach detalicznych – stwierdził.

Szczegóły nowego projektu poznamy już 13 września podczas corocznego Dnia Inwestora w Seattle. 

Źródło: Decrypt

Hacken ostrzega przed grami play-to-earn

Projekt Hacken, który zajmuje się cyberbezpieczeństwem, w swoim nowym raporcie stwierdza, że blockchainowe gry play-to-earn, GameFi, są niebezpieczne. A to za sprawą słabych systemów, które chroniłyby graczy przed przestępcami.

Projekty GameFi […] nie stosują się nawet do najważniejszych zaleceń dotyczących cyberbezpieczeństwa, pozostawiając cyberprzestępcom liczne [słabe] punkty do ataków

– przekazała firma.

O jakiej skali problemu mówimy? W grupie 31 przebadanych tokenów GameFi żaden nie dostał najwyższej oceny z zakresu bezpieczeństwa. Z kolei 16 otrzymało najgorszą możliwą notę.

Źródło: Cointelegraph

Meta testuje NFT w 100 krajach

Meta Corporation ogłosiło, że rozszerza swój pilotaż dotyczący NFT na Instagramie o dodatkowe 100 krajów.

Dziś rozpoczynamy międzynarodową ekspansję w 100 krajach w Afryce, Azji i Pacyfiku, na Bliskim Wschodzie i w obu Amerykach. Ponadto obsługujemy teraz Coinbase Wallet i Dapper Wallet, a oferujemy możliwość hostowania cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich emitowanych na blockchainie Flow

– podała firma w swoim komunikacie.

Źródło: TechChrunch

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut