Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Szwecja z e-koroną. Podsumowanie tygodnia #345

Szwedzki minister ds. rynków finansowych Per Bolund oświadczył właśnie, że Kopenhaga rozpoczęła już prace nad wyemitowaniem e-korony.

15 grudnia 2020 | 16:47

Przed wami kolejne podsumowanie tygodnia dotyczące rynków nowoczesnych technologii.

Szwecja z e-koroną

Szwedzki minister ds. rynków finansowych Per Bolund oświadczył właśnie, że Kopenhaga rozpoczęła już prace nad wyemitowaniem e-korony. Badania mają być zorganizowane pod nadzorem byłej przewodniczącą komisji finansów Riksbanku, szwedzkiego banku centralnego, Anny Kinberg Batry, i potrwają do końca listopada 2022 roku.

Szwecja nie jest pierwszym krajem na świecie, który ma tego typu plany. Zaawansowane testy na „żywym organizmie” trwają już w Chinach, gdzie testowany jest cyfrowy juan.

Źródło: Forsal

W Polsce grozi nam kryzys bankowy?

Choć obecny kryzys miał nie dotknąć banków, teraz okazuje się, że władze przygotowuje się na najgorsze i na tym polu. Polski Minister Finansów powołuje właśnie Zespół Zarządzania Kryzysowego w Systemie Finansowym. Ten ma w założeniu reagować w przypadku wystąpienia przesłanek związanych z zagrożeniem stabilności krajowego systemu finansowego. Wiadomość potwierdzono już w zarządzeniu ministra. Pracami zespołu pokieruje wiceminister Piotr Nowak.

Źródło: Gazeta Prawna

Pornhub jest skazany na kryptowaluty?

W sieci zawrzało po aferze dot. Pornhub. Okazało się, że na portalu pojawiały się filmy z udziałem dzieci i pokazujące brutalność względem kobiet. W efekcie Mastercard zakończył z platformą współpracę dot. przetwarzania płatności. Visa tymczasowo zawiesiła. W efekcie płatność za konto premium na Pornhub można wykupić tylko za pomocą kryptowalut.

Przedstawiciele Pornhub przekazali Associated Press, że zarzuty, jakie postawiono stronie, były „nieodpowiedzialne i rażąco nieprawdziwe”:

Ta wiadomość jest miażdżąca dla setek tysięcy modeli, którzy polegają na naszej platformie jako źródłu utrzymania”.

Szybko odpowiadając na kłopoty Pornhuba, Mark Wittenberg z Verge Core Marketing Team zaapelował do modelek i modeli z rynku porno o rozważenie przyjmowania kryptowalut jako alternatywy do usług Visy i Mastercard.

 Jeśli jakikolwiek model na Pornhub potrzebuje pomocy w zapoznaniu się z [nowymi] opcjami płatności, to naszą rolą jako światowej społeczności jest pomagać. Powinniśmy przyjąć zdecentralizowane płatności – stwierdził.

Źródło: Verge

Blockchain pomoże artystom przetrwać kryzys

Nowe technologie mogą też pomóc muzykom. Utopia Genesis Foundation i STOKR mają umożliwić „artystom i właścicielom muzyki tokenizować aktywa i tworzyć instrumenty kapitałowe lub dłużne do finansowania społecznościowego, tworzenie albumów, produkowania przedmiotów kolekcjonerskich, towarów itd”. Do tego platforma ma pomóc artystom i autorom muzyki „sprzedać społeczności [fanów] ułamkową własność przychodów swojej pracy”. 

W wywiadzie udzielonym Cointelegraph, Daniele Sestagalli, Chief Strategy Officer w Utopia Genesis, powiedział, że wizja współpracy pomiędzy jego firmą a STOKR polega na zrobieniu „pierwszego kroku w kierunku zbudowania zdecentralizowanej giełdy muzycznej”, która przyniesie profity zarówno artystom, jak i fanom.

– Artyści mogą być finansowani przez fanów zamiast wytwórnie płytowe, które dają artystom podejrzane oferty, więc artyści mogą być bardziej szczerzy w tym, co robią – powiedział Sestagalli. – Dzięki tej współpracy wnosimy przejrzystość do branży muzycznej i nadajemy ton temu, w jaki sposób technologia może pomóc rozwiązać wiele wyzwań branży – dodał.

Źródło: Cointelegraph

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut