Zmiany przepisów dotyczących start-upów i FinTechu

Prezentujemy prezentację Rafała Prabuckiego, z dziewiątego spotkania Beer & Bitcoin (2.10.2016) w Warszawie.

Prelekcja dotyczyła zmian w przepisach ? zarówno wskazania koncepcji, jak i tych, które już obowiązują i mogły by mieć jakiś wpływ na starupowanie w FinTechu. Szczególnie na te startupy, które są związane z technologią DLT, jak i Bitcoin.

Autor przedstawił na początku nowe orzecznictwo mające wpływ na informacje prezentowane w tak zwanych ?White Paper?. Następnie zarysowana została ogólna koncepcje PSA (Prostej Spółki Akcyjnej) oraz The Regulatory Sandobox ? instrumentu prawnego działającego w Wielkiej Brytanii.

Prelegent podkreślił, że działania Ministerstwa Cyfryzacji, szczególnie w postaci projektu ?Od Polski papierowej do cyfrowej? mogą być kluczowe dla wprowadzenia podobnej koncepcji w Polsce (tak jak podjęto się ostatecznie przygotowania koncepcji PSA).

Następne tematy poruszane w prezentacji zeszły do omówienia trybu negocjacyjnego. Tutaj prelegent omówił zmiany w kodeksie cywilnym oraz zwrócił uwagę na projekt dyrektywy ujednolicającej tajemnicę handlową w zjednoczonej Europie. Ostatni slajd dotyczył omówienia orzecznictwa UE nawiązującego do kazusu dotyczącego próby rejestracji zwrotu NANO.

67 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.