Platforma e-commerce Shoper  wprowadza funkcjonalność, która pozwoli sklepom internetowym z łatwością wprowadzić płatności bitcoinem. Specjalne mechanizmy integrujące dla tych platform wykonał polski operator płatności bitbe.co.

shoper

Operator płatności bitbe.co prowadzi w Polsce rozliczenia online od 2016 roku. Początkowo współpracował ze sklepami internetowymi, które integrowały swój system płatności korzystając z dokumentacji API. Pierwsze wprowadziły tę możliwość dwa duże serwisy z branży erotycznej.

Obecnie obsługa transakcji kryptowalutą będzie dostępna jako dodatkowa funkcjonalność platform do tworzenia e-sklepów. Dzięki temu ułatwieniu kilkanaście tysięcy sklepów internetowych w Polsce, zbudowanych na platformie Shoper będzie mogło błyskawicznie wprowadzić płatności bitcoinem. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność Bitcoina można spodziewać się, że w  krótkim czasie taka funkcjonalność będzie obowiązkową częścią każdej platformy e-commerce.

Klienci internetowi cenią sobie również prywatność transakcji. Zarówno wersja mobilna, jak i desktopowa aplikacji umożliwia realizację płatności poprzez skan kodu QR, skopiowanie adresu albo też zastosowanie przycisku otwierającego portfel, w którym znajduje się już adres oraz wartość transakcji w bitcoinach.

Opcja płatności BTC dostępna jest w Polsce w niewielkiej liczbie, tysiąca punktów handlowych i usługowych. Masowe wprowadzanie płatności bitcoinem przez sklepy internetowe przyczyniłoby się do wzrostu popularności kryptowaluty. W 2017 roku nastąpiło to m.in. w Japonii, gdzie aż 260 tys. placów akceptuje transakcje bitcoinem.

Dzięki operatorowi bitbe.co możliwe jest również wprowadzenie płatności Bitcoin w sklepach opartych o inne platformy, m.in. sstore.pl czy na skryptach typu WooCommerce czy PrestaShop.

 

70 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.