Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Shoper – kilkanaście tysięcy sklepów może już przyjmować Bitcoiny

Kilkanaście tysięcy sklepów na platformie Shoper może już akceptować Bitcoiny dzięki operatorowi płatności bitbe.co.

25 września 2017 | 14:00

Platforma e-commerce Shoper  wprowadza funkcjonalność, która pozwoli sklepom internetowym z łatwością wprowadzić płatności bitcoinem. Specjalne mechanizmy integrujące dla tych platform wykonał polski operator płatności bitbe.co.

shoper

Operator płatności bitbe.co prowadzi w Polsce rozliczenia online od 2016 roku. Początkowo współpracował ze sklepami internetowymi, które integrowały swój system płatności korzystając z dokumentacji API. Pierwsze wprowadziły tę możliwość dwa duże serwisy z branży erotycznej.

Obecnie obsługa transakcji kryptowalutą będzie dostępna jako dodatkowa funkcjonalność platform do tworzenia e-sklepów. Dzięki temu ułatwieniu kilkanaście tysięcy sklepów internetowych w Polsce, zbudowanych na platformie Shoper będzie mogło błyskawicznie wprowadzić płatności bitcoinem. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność Bitcoina można spodziewać się, że w  krótkim czasie taka funkcjonalność będzie obowiązkową częścią każdej platformy e-commerce.

Klienci internetowi cenią sobie również prywatność transakcji. Zarówno wersja mobilna, jak i desktopowa aplikacji umożliwia realizację płatności poprzez skan kodu QR, skopiowanie adresu albo też zastosowanie przycisku otwierającego portfel, w którym znajduje się już adres oraz wartość transakcji w bitcoinach.

Opcja płatności BTC dostępna jest w Polsce w niewielkiej liczbie, tysiąca punktów handlowych i usługowych. Masowe wprowadzanie płatności bitcoinem przez sklepy internetowe przyczyniłoby się do wzrostu popularności kryptowaluty. W 2017 roku nastąpiło to m.in. w Japonii, gdzie aż 260 tys. placów akceptuje transakcje bitcoinem.

Dzięki operatorowi bitbe.co możliwe jest również wprowadzenie płatności Bitcoin w sklepach opartych o inne platformy, m.in. sstore.pl czy na skryptach typu WooCommerce czy PrestaShop.

 

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut