Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

SEC przygląda się NFT, Google akceptuje kryptowaluty. Podsumowanie tygodnia #439

20 października 2022 | 11:21

Jak co tydzień podsumowujemy najważniejsze wydarzenia związane z rynkiem blockchaina.

SEC bierze pod lupę NFT

Amerykański odpowiednik KNF, SEC, zainteresował się rynkiem NFT, w szczególności działalnością Yuga Labs. Ponoć chce zweryfikować to, czy emisję tego typu tokenów nie należy uznać za proces podobny do powstania papierów wartościowych. Tym samym zastanawia się, czy NFT to nie papiery wartościowe.

Sprawę skomentowało Yuga Labs, czyli studio, które stoi za topowymi seriami NFT:

Dobrze wiadomo, że decydenci i organy regulacyjne starają się dowiedzieć więcej o nowatorskim świecie Web3. Mamy nadzieję, że będziemy współpracować z resztą branży i organami regulacyjnymi w celu zdefiniowania i ukształtowania rozwijającego się ekosystemu… Jako lider w branży, Yuga zobowiązuje się do pełnej współpracy (…).

BNY Mellon otwiera się na kryptowaluty

Najstarszy stażem bank w USA, BNY Mellon, zaoferuje swoim klientom nową usługę – przechowywania kluczy prywatnych do kryptowalutowych portfelu.

Dzięki Digital Asset Custody kontynuujemy naszą podróż w kwestii innowacji do rozwijającej się przestrzeni aktywów cyfrowych, jednocześnie obejmując tym wiodącą technologię [tego rynku – blockchaina] i współpracując z fintechami – powiedział Roman Regelman, dyrektor generalny ds. usług w zakresie papierów wartościowych i technologii cyfrowych w BNY Mellon.

Do tego dojdzie usługa księgowa, jaką bank oferuje podmiotom zarządzającym funduszami w zakresie innych, tradycyjnych aktywów, takich jak akcje i obligacje.

Źródło: BNY Mellon

Google akceptuje kryptowaluty

Już od 2023 r. Google zacznie akceptować kryptowaluty w zamian za swoje usługi. Wszystko dzięki współpracy z Coinbase. Początkowo usługa będzie dot. tylko wąskiej grupy klientów, ale z czasem będzie rozszerzana na większe spektrum osób.

Usługa Coinbase Commerce oferuje możliwość płatności w 10 kryptowalutach, m.in. w bitcoinie, bitcoin cash (BCH), dogecoinie oraz litecoinie czy stablecoinach tetherze i USDC.

Źródło: CNBC

UE kontynuuje prace nad wdrożeniem MiCA

MiCA to kontrowersyjny zbiór ram prawnych, za pomocą którego Unia Europejska chce uregulować branżę kryptowalut. Teraz dokument został przegłosowany w Komisji Gospodarczej i Monetarnej Parlamentu Europejskiego. Projekt trafi teraz pod obrady Parlamentu Europejskiego.

MiCA wprowadza np. obowiązek ściślejszego rejestrowania transakcji kryptowalutowych przez giełdy. Do tego większe kopalnie bitcoinów będą musiały raportować, ile energii zużywa proces emitowania coinów. Każdy nowy projekt kryptowaluty i tokena będzie zaś wymagał „białej księgi”, w której opisano by szczegóły danego coina. Przepisy mogą też uderzyć w emitentów stablecoinów, którzy swoje „stabilne kryptowaluty” nie będą opierać na euro.

Źródło: Coindesk

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut