Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Satoshi Nakamoto – powrót? Informacje Tygodnia #241

4 grudnia 2018 | 08:00

G20 chce spójnych podatków dla kryptowalut

Państwa G20 ponownie interesują się kryptowalutami. Światowi liderzy wzywają świat do ​​wspólnego opodatkowania kryptowalut i stworzenia globalnych regulacji dla rynku. Pracują nad nowym systemem legislacyjnym dla walut cyfrowych i ostatecznie “rozważą [tą] kwestię w 2019 roku, kiedy to Japonia będzie gospodarzem szczytu.” Ostateczna wersja regulacji ma być przygotowana do końca 2020 r. i powstać po konsultacjach, w których  wezmą udział przedstawiciele wszystkich państw G20.

Satoshi Nakamoto – powrót?

Czy mityczny twórca bitcoina wrócił? Dziś jedyną przesłanką jest to, że… po paru latach zalogował się ponownie na swoim profilu na stronie P2P Foundation. Jego profil można znaleźć tutaj. Satoshi – albo ktoś, kto włamał się na konto –napisał tylko jedno słowo tj. „nour”, co oznacza – po przetłumaczeniu z arabskiego na język polski – „światło”.

Tom Lee wie, kiedy kupować bitcoiny

Jeśli zastanawiasz się, czy kupować bitcoiny, analityk Fundstrat Global Advisor, Thomas Lee, podpowiada, że teraz! W czasie BlockShow Asia 2018 określił obecny okres jako „złote czasy”. Jego zdaniem jesteśmy w „zdrowym rynku niedźwiedzia”, który zatrzymał spekulacyjny szał i „resetuje oczekiwania inwestorów”, to z kolei doprowadzi nas do kolejnej hossy. Pytanie, czy mu wierzyć…

Bitcoin rośnie w Google Trends

Zdaniem niektórych prognostykiem wzrostów są ruchy w… Google Trends. W ostatnim czasie wyszukiwarka odnotowała skok popularności hasła „bitcoin”. Rekordowe wyniki rejestruje się kolejno w: Nigerii, RPA i Austrii. W USA „bitcoin” znalazł się nawet w top20 najczęściej wyszukiwanych wyrazów.

Novogratz największym przegranym roku?

Mike Novogratz, który podobnie jak wspominany powyżej Lee należy do byków roku, chyba nie może jednak mieć dobrego humoru. Okazuje się, że jego firma zalicza – w dużej mierze przez bessę – rekordowe straty. Zrealizowane i niezrealizowane straty Galaxy Digital Holdings wynoszą 136 milionów dolarów, z czego 41 milionów w samym trzecim kwartale.

Blockchain urośnie do kilku lat

Na koniec wlejemy w wasze serca trochę optymizmu. Światowa Organizacja Handlu (WTO) opublikowała niedawno raport o wpływie technologii blockchain na handel międzynarodowy. Okazuje się, że wartość dodana technologii w skali globalnej może sięgnąć prawie 3 bilionów dolarów do 2030 roku. Skąd te liczby? Organizacja uważa, że blockchain może obniżyć koszty handlu, zwiększyć przy tym przejrzystość i automatyzację procesów, w tym pośrednictwa finansowego czy koordynację działań i inne aspekty. “Usunięcie barier z powodu [zastosowania] blockchain może wygenerować więcej niż 1 bilion dolarów w handlu w następnej dekadzie”, możecie znaleźć w raporcie.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut