Reklama

Quark

Sam Bankman-Fried zostanie przetransportowany do USA. Podsumowanie tygodnia #449

21 grudnia 2022 | 16:00

Co tym razem miało miejsce na rynku kryptowalut? Nie sposób nie rozpocząć od tematu FTX.

Bankman-Fried zgodził się na ekstradycję do USA

Sam Bankman-Fried, były szef upadłej giełdy FTX, zgodził się na swoją ekstradycję do USA. Podpisał już stosowne dokumenty. Wcześniej analizował z prawnikami to, co zarzucają mu władze USA (m.in. oszustwa finansowe). Obecnie przebywa w więzieniu na Bahamach.

Pierwotnie rozprawa ekstradycyjna biznesmena miała mieć miejsce w lutym. Możliwe, że były CEO FTX trafi do swojej ojczyzny wcześniej.

Po przylocie do USA Bankman-Fried i jego prawnicy będą starać się o jego zwolnienie warunkowe.

Źródło: Reuters

Współtwórca OneCoina przyznał się do winy

Pozostajemy w temacie prawnym. Współtwórca OneCoina, Karl Sebastian Greenwood, przyznał się do winy. Przynajmniej, jeśli chodzi o część zarzutów, jakie mu przedstawiono. Grozi mu do 60 lat pozbawienia wolności.

Mowa o wspólniku słynnej Rui Ignatovej, która stała się oficjalną twarzą OneCoina (była nazywana KryptoKrólową). Wspólnie w ramach projektu oszukali wiele milionów osób, które zainwestowały w tę piramidę finansową, łącznie tracąc ok. 4 mld USD.

Źródło: justice.gov

Donald Trump wydał swoją serię NFT

Były prezydent Donald Trump był od dawna znany ze swojej niechęci do bitcoina. Teraz okazuje się, że o wiele cieplej myśli o NFT. Właśnie wydał własną kolekcję tokenów, które są powiązane z grafikami przedstawiającymi jego osobę w różnych sceneriach (np. w kosmosie czy na Dzikim Zachodzie).

Cała kolekcja składa się z 2533 NFT. Każdy token kosztował 99 USD. Wszystkie udało się sprzedać kilka godzin po rozpoczęciu aukcji. 

Każdy posiadacz NFT Trumpa weźmie udział w losowaniu nagród – możliwości zjedzenia kolacji z byłym prezydentem i innymi właścicielami tokenów. 

Źródło: Cryptopotato

Visa chce automatyzować kryptowalutowe płatności

Zespół ds. kryptowalut firmy Visa pracuje nad rozwiązaniem, które umożliwi automatyczne wypłacanie środków z portfeli na cyfrowe aktywa. Wszystko ma być oparte na Ethereum. W praktyce pozwoli to włączyć opcję automatycznego płacenia za rachunki za media czy usługi streamingowe za pomocą kryptowalut.

Firma podkreśla, że kluczowe ma być to, że wszystko będzie odbywać się bez udziału strony trzeciej.

Źródło: visa.com

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut