Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Salwadorczycy masowo kupują BTC. Podsumowanie tygodnia #388

20 października 2021 | 08:33

Co tym razem wydarzyło się w świecie blockchaina? Przed wami nasze podsumowanie tygodnia.

Blockchain vs. COVID-19

Firma z rynku usług medycznych MDS Mexico wykorzysta technologię blockchain, aby zapobiec fałszowaniu testów na COVID-19.

Spółka wprowadziła na rynek 24-godzinne testy na koronawirusa. Blockchain ma pomóc jej weryfikować. System MDS tworzy unikalny hash powiązany z wynikami każdego testu i generuje kod QR, który łączy się z cyfrowym certyfikatem zawierającym dane osoby, która wykonała test, i uzyskanymi wynikami. Aplikacja podaje również datę wykonania badania.

Źródło: Cointelegraph

Rarible umożliwi darmową emisję NFT

Platforma Rarible umożliwi darmową emisję NFT. Dziś średnia cena gazu (opłaty za działanie w sieci Ethereum) na Rarible za wybicie pojedynczego tokena ERC-721 wynosi 0,022 ETH, co odpowiada ok. 82,26 USD.

Wspomniana firma zmieni technologię emisji NFT, dzięki czemu ta będzie darmowa. Jak uda się to osiągnąć? Token „wybija się nie w momencie powstania, ale w momencie zakupu. To kupujący płaci opłaty za gaz przy zakupie przedmiotu.” 

Źródło: Cointelegraph

Salwadorczycy masowo kupują BTC

Prezydent Salwadoru Nayiba Bukele podał że przez portfel na kryptowaluty Chivo w ciągu jednego dnia przeszło aż 24 076 transakcji, co daje łącznie 3 069 761,05 USD przelanych środków. Pokazuje to jego zdaniem, że Salwadorczycy masowo kupują już bitcoiny i robią to częściej niż sprzedają kryptowaluty za pomocą krajowych bitomatów.

Źródło: Twitter

Przez pomyłkę zapłacił majątek za opłatę sieciową w Ethereum

Pewien użytkownik zapłacił aż 533 901 USD za transakcję w sieci Ethereum, która się nie powiodła. 

Osoba ta chciała wziąć udział w aukcji tokenów organizowanej przez zdecentralizowaną giełdę instrumentów pochodnych – Strips Finance.  

Problem w tym, że jego transakcja nie została zrealizowana odpowiednio szybko, przez co się nie powiodła. Użytkownik musiał zapłacić jednak zapłacić ponad 123 ETH opłaty (423 961 USD w tym czasie). 

Źródło: Etherscan

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut