Wracamy do naszego cotygodniowego podsumowania tygodnia. W świecie BTC i blockchaina dzieje się wiele ciekawych rzeczy, które mogą wpływać na kursy kryptowalut.

Rewolucja w Ethereum

Okazuje się, że za 18 miesięcy czeka nas istna rewolucja w świecie Ethereum. Joseph Lubin, współzałożyciel projektu, przyznał, że nowy blockchain Ethereum będzie aż 1000 razy bardziej skalowalny niż dziś.

„W ciągu kilku miesięcy powinniśmy mieć w pełni funkcjonalny testnet i być może do końca tego roku będziemy mieli w pełni operacyjną fazę 0 Ethereum 2.0″

-chwali się Lubin.

Dodał, że istnieje wiele sposobów na połączenie nowego łańcucha ze starym, zauważając przy tym, że tokeny etheru mogą przejść ze starego łańcucha do nowego i że „mogą istnieć mechanizmy dwukierunkowe”.

Litecoin tańszy w użyciu

Mile zaskakuje też Litecoin. Kilka dni temu została opublikowana nowa wersja oprogramowania Litecoin Core 0.17.1. W jej ramach opłaty transakcyjne LTC zmniejszają się aż dziesięciokrotnie. Domyślna minimalna opłata wynosiła dotąd 0,001 LTC / kb. Teraz spada ona do 0,0001 LTC / kb, czyli do około 0,7 centa.

Nowy HTC Exodus

HTC produkuje Exodus 1s – niskobudżetową wersję smartfonu Exodus. Dlaczego to ważne? Otóż nowe urządzenie ma być zarazem portfelem na kryptowaluty, ale też… węzłem w blockchainie BTC. Dokładne dane co do technologii nie są jeszcze znane. Cena ma zaś oscylować w okolicach 250 – 300 USD.

Niemieckie obligacje na blockchainie

Deputowany Bundestagu, Thomasa Heilmanna z CDU, zdradził niemieckim mediom, że jego partia zaproponowała nową ustawę dot. blockchaina. Zgodnie z przepisami, u naszego zachodniego sąsiada będzie wkrótce możliwe wyemitowanie obligacji, które będą dostępne i zarejestrowane w sieci bloków.

„Uważamy za sprawę najwyższej wagi, abyśmy wprowadzili technologię blockchain dla Niemiec, a konkretnie [by miało to miejsce] w 2019 r.”

– mówi mediom Heilmann.

Frank Schaeffler, ekspert ds. blockchain z Wolnej Partii Niemiec, dodaje też, że:

„Teraz trzeba szybko działać. Emitenci i inwestorzy kryptowalut poszukują regulowanego rynku finansowego dla swoich działań, co możemy zapewnić na arenie międzynarodowej. Niemcy mają szansę zająć tutaj kluczową pozycję.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here