Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Rewolucja w Ethereum. Podsumowanie tygodnia #262

Joseph Lubin, współzałożyciel projektu, przyznał, że nowy blockchain Ethereum będzie aż 1000 razy bardziej skalowalny niż dziś.

16 maja 2019 | 12:39

Wracamy do naszego cotygodniowego podsumowania tygodnia. W świecie BTC i blockchaina dzieje się wiele ciekawych rzeczy, które mogą wpływać na kursy kryptowalut.

Rewolucja w Ethereum

Okazuje się, że za 18 miesięcy czeka nas istna rewolucja w świecie Ethereum. Joseph Lubin, współzałożyciel projektu, przyznał, że nowy blockchain Ethereum będzie aż 1000 razy bardziej skalowalny niż dziś.

„W ciągu kilku miesięcy powinniśmy mieć w pełni funkcjonalny testnet i być może do końca tego roku będziemy mieli w pełni operacyjną fazę 0 Ethereum 2.0″

-chwali się Lubin.

Dodał, że istnieje wiele sposobów na połączenie nowego łańcucha ze starym, zauważając przy tym, że tokeny etheru mogą przejść ze starego łańcucha do nowego i że „mogą istnieć mechanizmy dwukierunkowe”.

Litecoin tańszy w użyciu

Mile zaskakuje też Litecoin. Kilka dni temu została opublikowana nowa wersja oprogramowania Litecoin Core 0.17.1. W jej ramach opłaty transakcyjne LTC zmniejszają się aż dziesięciokrotnie. Domyślna minimalna opłata wynosiła dotąd 0,001 LTC / kb. Teraz spada ona do 0,0001 LTC / kb, czyli do około 0,7 centa.

Nowy HTC Exodus

HTC produkuje Exodus 1s – niskobudżetową wersję smartfonu Exodus. Dlaczego to ważne? Otóż nowe urządzenie ma być zarazem portfelem na kryptowaluty, ale też… węzłem w blockchainie BTC. Dokładne dane co do technologii nie są jeszcze znane. Cena ma zaś oscylować w okolicach 250 – 300 USD.

Niemieckie obligacje na blockchainie

Deputowany Bundestagu, Thomasa Heilmanna z CDU, zdradził niemieckim mediom, że jego partia zaproponowała nową ustawę dot. blockchaina. Zgodnie z przepisami, u naszego zachodniego sąsiada będzie wkrótce możliwe wyemitowanie obligacji, które będą dostępne i zarejestrowane w sieci bloków.

„Uważamy za sprawę najwyższej wagi, abyśmy wprowadzili technologię blockchain dla Niemiec, a konkretnie [by miało to miejsce] w 2019 r.”

– mówi mediom Heilmann.

Frank Schaeffler, ekspert ds. blockchain z Wolnej Partii Niemiec, dodaje też, że:

„Teraz trzeba szybko działać. Emitenci i inwestorzy kryptowalut poszukują regulowanego rynku finansowego dla swoich działań, co możemy zapewnić na arenie międzynarodowej. Niemcy mają szansę zająć tutaj kluczową pozycję.”

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut