Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

PSB: List otwarty do społeczności walut cyfrowych i blockchain w Polsce

PSB wielokrotnie sygnalizowało, że chce wspierać uregulowanie kwestii prawnych dotyczących kryptowalut, tokenów i technologii Blockchain...

22 lipca 2018 | 15:19

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin wielokrotnie sygnalizowało publicznie, że chce działać i wspierać uregulowanie kwestii prawnych dotyczących kryptowalut, tokenów i technologii Blockchain. Aktywnie działamy w grupie roboczej ds. Blockchain, ICO i kryptowalut przy Komisji Nadzoru Finansowego, podejmujemy także działania zmierzające do rozwiązania najbardziej palącego problemu – tj. niepewności co do zasad opodatkowania transakcji kryptowalutowych. W tym celu, w ostatnich tygodniach wraz z grupą ekspertów, opracowaliśmy propozycje zmian w zakresie ustaw podatkowych. W tym tygodniu zakończyły się konsultacje wewnątrz naszego Stowarzyszenia dotyczące projektu zmian.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, 17 lipca 2018 r. wysłaliśmy do Ministerstwa Finansów nasze propozycje legislacyjne dotyczące następujących kwestii:

  • zmiany ustawy o PCC i zwolnienia  walut cyfrowych (kryptowalut, tokenów) z tego podatku,
  • przygotowanie abolicji podatkowej za PCC za lata minione,
  • wydanie interpretacji ogólnej, według której kryptowaluty nie są prawem majątkowym,
  • wprowadzenie zmian w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych oraz osób prawnych, które wyważą interesy podmiotów zajmujących się kryptowalutami oraz interesy Skarbu Państwa.

Żywimy nadzieję, że nasze propozycje zyskają aprobatę przedstawicieli Ministerstwa Finansów i staną się podstawą dla powstających obecnie przepisów regulujących rynek walut cyfrowych w Polsce.

O postępach prac i dalszych działaniach będziemy informować na bieżąco.

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut