Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Prezydent Argentyny chce zakazać dodruku. Kryptowaluty mocno drożeją. Podsumowanie tygodnia #510

28 lutego 2024 | 10:00

Ostatnie podsumowania nie sposób nie zaczynać od tego, co ma miejsce na rynku kryptowalut. Bitcoin i ether mocno drożeją.

Kurs BTC rośnie

Cena bitcoina przez ostatnie 7 dni wzrosła o 12 procent. Obecnie za 1 BTC płaci się już 58 300 USD. Z kolei jeden ether kosztuje 3290 USD, co oznacza, że kryptowaluta Ethereum dała inwestorom zarobić przez 7 dni ok. 11 proc.

Za rogiem może czaić się jednak korekta. Widać to na poziomie nastrojów. Na obu rynkach – bitcoina i etheru – widać już skrajną chciwość.

Źródło: Coinmarketcap, X

Javier Milei chce zakazać dodruku

Javier Milei, nowy prezydent Argentyny, stara się zmienić swój kraj. Obecnie zaproponował projekt ustawy, który kryminalizuje dodruk. Innymi słowy chce karać więzieniem każdą dodatkową emisję peso. Za kratki trafialiby urzędnicy banku centralnego, którzy zagłosują za dodrukiem.

Niestety nie wystarczy poparcie samego Mileia. Projekt musi jeszcze zostać przegłosowany przez parlament, w którym zwolennicy prezydenta nie stanowią większości.

Dokładnym celem tej ustawy jest utrzymanie stałej podaży pieniądza do czasu aż administracja Mileia oczyści gospodarkę z nadpodaży pieniądza. Potem ma nastąpić dolaryzacja kraju.

Źródło: News.bitcoin.com

MicroStrategy kupuje BTC

Spółka MicroStrategy dokupiła kolejne 3000 BTC, po cenie 51 813 USD. Obecnie firma ma już 193 000 BTC kupione za 6,09 miliarda USD. Średnia cena zakupu jednego BTC wynosi 31 544 USD. Dziś – przypomnijmy – jeden bitcoin kosztuje 58 300 USD.

Źródło: X

AI umówi się cię na wizytę w urzędzie

Urząd Miasta w Poznaniu zaczyna korzystać z Voicebota. To rodzaj bota opartego na sztucznej inteligencji, która ma rozpoznać sprawę, którą chcemy załatwić w urzędzie, i poprowadzić proces rejestracji.

Voicebot ma „rozmawiać” z petentem i pokierować go, jak załatwić sprawę.

By umówić wizytę za pomocą bota należy:

1. Wybrać numer telefonu 61 646 33 44, a potem klawisz 8 („rejestracja wizyt”).

2. Podać cel wizyty.

3. Wskazać na planowany przez nas termin załatwienia sprawy.

4. Potwierdzić dane (termin, godzina oraz nasz numer telefonu).

5. Na końcu otrzymamy sms z informacją o terminie wizyty w urzędzie.

Źródło: epoznan.pl

Dodano: 27 lutego 2024 r. godz. 20:10

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut