Reklama

Quark

Powstała kryptowaluta zwolenników Donalda Trumpa. Podsumowanie tygodnia #376

27 lipca 2021 | 09:05

Jak co tydzień podsumowujemy dla was najważniejsze newsy ze świata blockchaina.

Kryptowaluta zwolenników Donalda Trumpa 

Magacoin to nowa kryptowaluta. Jest dedykowana zwolennikom byłego prezydenta USA. Za projektem stoją Marc Zelinka i Reilly O’Neal. Jak przyznają, cyfrowa waluta ma na celu „wspieranie kandydatów MAGA w 2022 roku i późniejszym okresie”. Podaż kryptowaluty wynosi 75 milionów magacoinów, co ma reprezentować 75 milionów wyborców, którzy rzekomo zostali „pozbawieni praw wyborczych 3 listopada 2020 r.”

Nie wiadomo, co o projekcie sądzi sam Trump, który już parokrotnie krytycznie wypowiadał się o samym BTC.

Źródło: magacoin.io

Gwiazdy Hollywood i Vitalik Buterin tłumaczą, czym jest blockchain i Ethereum

Z ciekawą akcją edukacyjną wystartował aktor i inwestor venture capital Ashton Kutcher. Na jego kanale na Twitterze można obejrzeć wideo, na którym widać jego samego, jego żonę Milę Kunis i założyciela Ethereum Vitalika Buterina. 

Kutcher najpierw pyta Kunis, czym są kryptowaluty, blockchain i decentralizacja. Ta w skrócie odpowiada na pytania. Potem Ashton pyta o Ethereum. To ostatnie pojęcie tłumaczy już sam Buterin. 

Całe video można obejrzeć tutaj.

Mieszkańcy Salwadoru protestują przeciwko BTC

Przypomnijmy, że rząd Salwadoru uznał bitcoina za środek płatniczy. Decyzja wywołała kontrowersje. Teraz m.in. grupa Salwadorczyków z lewicowych organizacji czy stowarzyszeń studenckich pojawiła się w Zgromadzeniu Ustawodawczym, aby tam protestować przeciwko temu nowemu prawu dot. kryptowaluty.

Jeśli chodzi o tych, którzy zarabiają minimalną pensję… W jednej chwili możesz mieć 300 dolarów w bitcoinie, a następnego dnia te 300 dolarów może zamienić się w 50 dolarów – powiedziała jedna z uczestniczek manifestacji.

Co ciekawe, nowe prawo nie oznacza, że kryptowaluta będzie teraz walutą, która będzie wypłacana w zamian za pracę. Manifestacja miała zapewne czysto polityczny charakter.

Źródło: youtube.pl

JP Morgan pomaga w inwestowaniu w kryptowaluty

Jak podał Business Insider, JP Morgan zezwolił swoim opiekunom finansowym w pomaganiu klientom banku w inwestowaniu w fundusze oparte na kryptowalutach. W praktyce oznacza to, że specjaliści JP Morgana mogą pomagać klienteli w inwestowaniu w jednostki Grayscale Bitcoin Trust, Grayscale Bitcoin Cash Trust, Grayscale Ethereum Trust, Grayscale Ethereum Classic Trust i Osprey Bitcoin Trust.

News jest oparty na doniesieniach anonimowego źródła. Bank nie potwierdził, czy to prawda.

Źródło: Business Insider

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut