Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Powstaje waluta The Unit. Nvidia największą spółką giełdową. Podsumowanie tygodnia #526

19 czerwca 2024 | 10:04

Środa to dzień podsumowań. Co wydarzyło się przez ostatnie 7 dni?

Powstaje The Unit, waluta BRICS

Grupa BRICS tworzy wspólną walutę, The Unit. Ta ma mieć pokrycie w złocie (40%). Resztę pokrycia będą stanowiły waluty państw grupy.

The Unit będzie wykorzystywane w rozliczeniach międzynarodowych. Zdaniem ekspertów może to być zagrożenie dla dolara.

Źródło: Infor

Nvidia największą spółką na giełdzie

Nvidia jest odpowiedzialna za produkcję chipów. Te są kupowane przez spółki z rynku AI. Firma zapewnia aż 80% popytu gigantów technologicznych na takie produkty.

Okazuje się, że nowa rewolucja technologiczna pozytywnie wpływa na popyt na akcje Nvidii. W efekcie kapitalizacja rynkowa spółki znalazła się na poziomie 3,34 biliona USD. Prześcignęła ona więc Microsoft (3,32 biliona) i Apple (3,29 biliona USD).

Źródło: Cointelegraph

SEC kończy dochodzenie dot. etheru

Właśnie dowiedzieliśmy się, że SEC zakończyła dochodzenie dot. ETH. Chodziło o ustalenie tego, czy kryptowaluta to papier wartościowy, czy towar.

Firma stojąca za Ethereum Consensys, w poście X z 19 czerwca ogłosiła, że „SEC nie wniesie zarzutów dot. tego, że sprzedaż ETH to transakcja dot. papierów wartościowych”. „Wydział ds. egzekwowania prawa SEC powiadomił nas, że zamyka dochodzenie w sprawie Ethereum 2.0″, podano.

Źródło: X

McDonald’s nie chce AI

McDonald’s poinformował właśnie o zakończeniu współpracy z firmą IBM. Chodziło o wykorzystywanie sztucznej inteligencji przy obsłudze zamówień drive-thru. Na tym polu AI zapewne się nie sprawdziło.

Nie oznacza to jednak tego, że firma całkowicie odrzuca nową technologię. Ma wykorzystać AI m.in. w swojej aplikacji mobilnej i w samoobsługowych kioskach do zamawiania dań. Na wyższym poziomie AI pomoże w przygotowywaniu analizy biznesowej.

Źródło: BBC

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut