Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Poradnik: Handel na giełdzie BitMarket24

Jak korzystać z giełdy Bitmarket24? Czy warto założyć tam konto? Przeczytaj poradnik!

1 marca 2018 | 12:34

Giełda Bitmarket24 istnieje na polskim rynku od czterech lat i zdobyła zaufanie w branży dzięki stabilności i profesjonalnemu podejściu. Bitmarket24 jest jednym z podmiotów, które otrzymały certyfikat sygnatariusza “Kanonu dobrych praktyk podmiotów rynku kryptowalutowego w Polsce”.

Rzetelność, czytelny interfejs i czat na którym można pisać z innymi użytkownikami giełdy to tylko niektóre z elementów, które mogą skłaniać do założenia konta. W związku z tym przygotowaliśmy poradnik, w którym wyjaśnimy w jaki sposób zacząć handlować walutami cyfrowymi na giełdzie BitMarket24.

Założenie konta – anonimowo, pół anonimowo?

Po kliknięciu przycisku ‘zarejestruj’ wystarczy tylko podać swój adres e-mail i kliknąć ‘załóż darmowe konto’. Następnie konieczne jest potwierdzenie adresu e-mail, poprzez otworzenie odnośnika przesłanego w wiadomości.

W dalszej kolejności niezbędne jest wypełnienie formularza. W tym momencie można wybrać nazwę użytkownika i zdecydować czy będzie to konto osobiste, czy firmowe.

Kolejnym etapem jest podanie informacji, w jakim celu będzie używane konto. Do wyboru są trzy opcje:

-Konto anonimowe – bez weryfikacji, używane tylko do wpłat, wypłat i handlu kryptowalutami

-Konto pół-anonimowe – ten rodzaj konta pozwoli dodatkowo na wypłaty złotówek

-Pełna weryfikacja – pozwala na wpłaty i wypłaty złotówek, konieczne będzie podanie szczegółowych danych

Wybierając konto anonimowe, albo pół-anonimowe, będziesz mógł w każdym momencie w prosty sposób rozszerzyć konto o kolejny poziom. Dlatego my na początek wybierzemy opcję pół-anonimową, gdzie konieczne jest podanie Imienia i Nazwiska.

Następnie konieczne jest podanie hasła, oraz zapoznanie się z regulaminem, polityką prywatności i z ryzykiem związanym z obrotem kryptowalutami. Po akceptacji konto zostanie w pełni zarejestrowane.

Konto użytkownika

Po rejestracji wyświetli się konto użytkownika. Na koncie można sprawdzić swoje obroty, salda wszystkich portfeli, zmienić typ konta, wprowadzić zmiany w książkach adresowych, oraz zarządzać powiadomieniami.

Zanim to zrobimy warto najpierw włączyć dwupoziomowe uwierzytelnianie. Będzie ono stanowić dodatkowe zabezpieczenie, w przypadku gdyby ktoś poznał Twoje hasło. Po kliknięciu ‘edytuj dane’ dostaniesz e-mail z odnośnikiem do edycji. Do wyboru masz dwie możliwości uwierzytelniania:

-Wiadomość SMS z kodem

-Aplikacja Google Authenticator

W zależności od wybranej opcji konieczne będzie albo zweryfikowanie numeru telefonu, albo zeskanowanie kodu za pomocą aplikacji Google Authenticator. Następnie będziesz mógł wybrać, które działania na koncie będą wymagały podania kodu. Można także ograniczyć wypłaty, wyłącznie na adresy zapisane w książce adresowej. Do zapisania zmian konieczne jest podanie hasła.

Typ konta można zmienić w kolumnie ‘Twoje dane’. Można także zmienić typ konta z osobistego na firmowe, jednak nie ma możliwości cofnięcia takiej zmiany.

Wpłaty i wypłaty

Po kliknięciu przycisku ‘zasilenie konta’ znajdującego się w menu, albo u góry strony w zakładce ‘moje konto’, będziesz mógł wpłacić środki na giełdę.

W przypadku zasileń kryptowalutami wystarczy wysłać monety na podany adres, a po otrzymaniu odpowiedniej liczby potwierdzeń z sieci, pojawią się na koncie.

Wpłacając złotówki masz do wyboru trzy opcje:

-Zwykły przelew (brak prowizji i brak limitu kwoty)

-Przelew ekspresowy (do 3000zł dziennie i 2% prowizji)

-Wpłata gotówkowa w urzędzie pocztowym (do 2000zł dziennie i 2% prowizji)

W celu wykonania poprawnego przelewu niezbędne jest wysłanie przelewu z rachunku bankowego należącego do Ciebie (dane właściciela konta muszą być takie same jak te podane w zakładce ‘moje konto’), oraz podanie poprawnego tytułu przelewu, indywidualnego dla każdego użytkownika.

Po zaksięgowaniu środki pojawią się na koncie.

Wypłaty wyglądają podobnie, w przypadku kryptowalut wystarczy podać adres, albo wybrać go z książki adresowej, wpisać kwotę i zatwierdzić operację.

W przypadku wypłaty złotówek masz do wyboru dwie opcje

-Wypłata normalnym przelewem bankowym – prowizja 2 PLN. Czas realizacji do 2 dni roboczych.

-Wypłata szybkim przelewem bankowym – prowizja 10 PLN. Czas realizacji do 3 godzin.

Handel

W zakładce ‘Rynek’ masz możliwość dodania zleceń. Wystarczy wpisać kurs i ilość waluty i kliknąć ‘kup’ lub ‘sprzedaj’. Po zatwierdzeniu operacji w zależności od podanego kursu oferta zostanie natychmiast zrealizowana, albo dodana do książki ofertowej.

Jeśli przykładowo chcesz sprzedać Bitcoiny po wyższej cenie, niż obecna, to takie zlecenie znajdzie się w zakładce ‘moje oferty’ do czasu kiedy cena nie zostanie osiągnięta, a oferta zrealizowana. Możliwe też, że oferta nigdy nie zostanie zrealizowana jeśli cena na giełdzie nie osiągnie założonego poziomu.

Historię swoich operacji sprawdzisz w zakładce ‘historia salda’.

Podsumowanie

Jak widać giełda jest naprawdę prosta i intuicyjna. Sposobem działania wręcz przyciąga. Nie ma na niej bardzo zaawansowanych opcji, których zrozumienie zajęłoby długie godziny. Wystarczy założyć konto i już po chwili można korzystać z pełni możliwości.

Pieniądze na giełdę można wpłacić błyskawicznie przy pomocy szybkiego przelewu. Tak samo wypłacając środki, pieniądze możesz mieć na koncie w ciągu jednej godziny. A jeśli wolisz zwykły przelew z niższą prowizją, to wypłaty są realizowane w dni robocze aż pięć razy dziennie.

Nie należy jednak zapominać, że wszelkie inwestycje w waluty cyfrowe wiążą się z ryzykiem. Ten poradnik został napisany w celach informacyjnych i nie zachęcamy nikogo do żadnych inwestycji. Zalecamy także dużą ostrożność i nie przechowywanie dużych sum na giełdach, niezależnie czy jest to Bitmarket24, czy każda inna giełda.

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut