Polski startup tworzy nowy portfel na cyfrowe waluty. Podsumowanie tygodnia #332
Jak co tydzień podsumowujemy, co miało miejsce w świecie kryptowalut w minionym tygodniu.
Polski startup tworzy nowy portfel na cyfrowe waluty
Polski startup iVoting pracuje nad “uniwersalnym portfelem cyfrowym” na smartfony. Chodzi o Płacidło, które pozwoli „trzymać pieniądze, waluty, tokeny, punkty i karty rabatowe, zniżki, bilety, bony, wierzytelności, udziały w spółkach kapitałowych, ważne i mniej ważne umowy podpisane cyfrowo”.
– Portfel podłączymy do płatnych usług w iVoting, czy iVoting Business lub aplikacjach Smart City i Smart Gmina, a także przyszłych narzędziach tworzonych w ramach całego uniwersum aplikacji związanych z naszym projektem – tłumaczą twórcy.
Dodają, że całość dopełni program lojalnościowy, którego szczegóły poznamy wkrótce.
Źródło: Facebook
Koreańczycy zaczną głosować za pomocą blockchaina?
Cho Eun-hee, która stoi na czele samorządu jednej z najbogatszych dzielnic Seulu, twierdzi, że władze Korei Płd. powinny wykorzystać blockchaina do liczenia i rejestrowania głosów w refedendach, „aby każdy obywatel mógł z łatwością przedstawić swoje opinie”.
– W przyszłości planujemy urzeczywistnić demokrację bezpośrednią, której każdy może zaufać, poprzez aktywne wprowadzanie technologii blockchain, aby zapobiegać niebezpieczeństwu i fałszerstwom – powiedziała mediom.
Źródło: UpDown Korea
Prace nad cyfrowym euro przyspieszą
Nowa prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde twierdzi, że zarządzana przez nią instytucja przyspieszy prace nad cyfrowym euro.
– Pandemia służyła jako katalizator, przyspieszając przejście do nowej, cyfrowej normalności. Zdecydowana większość konsumentów oczekuje, że będzie nadal korzystać z usług cyfrowych tak często, jak obecnie, a nawet częściej – powiedziała podczas niedawnej konferencji. – Pieniądz cyfrowy nie jest nowy, ponieważ banki od dziesięcioleci mają dostęp do pieniądza banku centralnego. Jednak nowa technologia może zostać wykorzystana do usprawnienia rozliczania transakcji finansowych. Otwiera ona również możliwość stworzenia detalicznego CBDC, który byłby bardzo innowacyjny, ponieważ byłby dostępny dla szerokiego grona odbiorców (…) Europa pozostaje jednak w tyle w tej dziedzinie – dodała.
Źródło: Ledgerinsights.com
Renault testuje blockchaina
Renault testuje blockchaina, który ma pomóc sprawdzać, czy dane komponenty do samochodów są oryginalne.
Chodzi o projekt Extended Compliance End-to-End Distributed (XCEED), który powstał w wyniku współpracy Renault z Continental, Faurecia, Plastic Omnium i Saint-Gobain.est. Całość zbudowana jest na bazie technologii Hyperledger Fabric i stworzona we współpracy z IBM.
XCEED było testowane w fabryce w Douai. Sieć przetwarzała ponad milion dokumentów przy 500 transakcjach na sekundę.
Źródło: Cointelegraph