Reklama

Quark

Polscy hakerzy okradali konta bankowe. W procesie używali kryptowalut. Podsumowanie tygodnia #331

Polscy hakerzy okradli aż 70 klientów banków. Lider grupy, 24-latek, napisał wirusa, który pomagał w tego typu działaniach.

8 września 2020 | 13:02

 Jak co tydzień prezentujemy wam podsumowanie tego, co wydarzyło się na rynku kryptowalut.

Polscy hakerzy okradali konta bankowe

Polscy hakerzy okradli aż 70 klientów banków. Lider grupy, 24-latek, napisał wirusa, który pomagał w tego typu działaniach. W praktyce przestępcy wystawiali na aukcjach darmowe przedmioty, które oferowali w zamian za opłacenie przesyłki. Były to np. ubranka dla dzieci. Następnie przesyłali „kupującym” link do portalu, który służył do zalogowania się na konto i automatycznego przelania im drobnej opłaty. W praktyce była to forma wyłudzania danych do logowania się na koncie. 

W drugim etapie:

„Pieniądze były przepuszczane przez konta tak zwanych testerów płatności. Były to najczęściej przypadkowe osoby, które szukały zatrudnienia. Za odpowiednią prowizję zgadzały się na transfery dużych sum przez swoje konta. Na końcu finansowego łańcucha ukradzione pieniądze były zamieniane na kryptowaluty i ukrywane w internecie na odległych serwerach.”

Gang został rozbity, a jego liderom grozi do 10 lat więzienia.

Źródło: o2.pl

Wolumeny na rynku kryptowalut w sierpniu wzrosły

Giełda BitMEX opublikowała niedawno nowy raport dot. rynku kryptowalut. Okazuje się, że wolumeny na giełdach rosły w sierpniu wraz ze skokami kursów.

Na Binance wolumen w sierpniu był na poziomie aż 124,9 mld USD (wzrost o 83 proc.). W przypadku Huobi Global mówimy o 65,0 mld USD i wzroście o 176 proc. Podium największych giełd domyka zaś OKEx (64,7 mld i wzrost o 47 proc.).

Wolumeny z rynków instrumentów pochodnych wzrosły w sierpniu o 53,6 proc. do 711,7 mld USD. W międzyczasie całkowity wolumen transakcji spot wzrósł o 49,6 proc. do 944,9 mld USD. 

Źródło: BitMEX

Duzi gracze wolą tanie ETH

Jeden z twitterowiczów zwrócił uwagę na to, że dane z Santiment pokazują, że liczba dużych inwestorów posiadających od 1 000 do 10 000 Etherów (ETH) wzrosła o 68 w ciągu trzech dni, licząc od 31 sierpnia. Pokazuje to, że o ile mniejsi gracze sprzedawali swoje środki w czasie niedawnej korekty, tak „wieloryby” zachowywały się zgoła inaczej. Możliwe, że to zapowiedź dalszej hossy, która nastąpi po pewnym okresie konsolidacji.

Źródło: Twitter

Sieć testowa „nowego” Litecoina jeszcze w tym miesiącu

Kryptowaluta Litecoin ma wykorzystać możliwości technologii MimbleWimble. Sieć startowa nowej odsłony LTC ma wystartować jeszcze we wrześniu.

– Wszystko jest na dobrej drodze do udostępnienia sieci testowej pod koniec tego miesiąca. Wciąż zastanawiam się nad kilkoma ostatnimi szczegółami, ale pod koniec tego miesiąca podam więcej informacji o tym, jak będzie wyglądać sieć testowa i jak każdy może się w nią zaangażować – twierdzi David Burkett, który jest odpowiedzialny za projekt.

Dzięki inicjatywie Litecoin ma oferować szybsze i anonimowe transakcje.

Źródło: CryptoSlate

Reklama

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut