Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Chiny stawiają na blockchain. Podsumowanie tygodnia #286

Chiny stawiają na blockchaina? Wiele na to wskazuje. Newsy z tego kraju napędziły ostatnie wzrosty kursu BTC.

29 października 2019 | 10:05

Miniony tydzień należał na wykresie do byków. Kurs Bitcoina i innych kryptowalut mocno wzrósł. Dziś zaczniemy więc od newsa, który prawdopodobnie napędził obecną hossę.

Chiny stawiają na blockchain!

Chiny dotąd podchodziły do kryptowalut wrogo. W kraju sama zamiana cyfrowych monet na fiaty jest zakazana. Inna sprawa to blockchain. W swoim piątkowym przemówieniu prezydent Państwa Środka Xi Jinping powiedział, że jego kraj będzie wspierał nową technologię, która jest istotnym elementem rozwoju Chin.

To nie wszystko. Dzień później parlament kraju uchwalił ustawę, która reguluje rynek blockchaina.

„Potrzebne są jasne wytyczne i regulacje, aby ocenić komercyjne technologie kryptograficzne stosowane w głównych dziedzinach związanych z interesem narodowym, ponieważ obecny system nie jest już odpowiedni dla branży”.

– napisano w uzasadnieniu dokumentu. 

W odpowiedzi na te wydarzenia kursy kryptowalut mocno wzrosły. Zyskały zwłaszcza projekty z Chin. Token NEO zdrożał o 110 proc. w ciągu doby.

„Pieprzyć ETF, pieprzyć Bakkt, pieprzyć Librę, nic z tego nie będzie pompować [rynku], tylko my Chińczycy pompujemy prawdziwymi pieniędzmi, to jedyny sposób na pompowanie”.

–chwalił się na Twitterze jeden z inwestorów z Chin.

Źródło: XinHuaNet

Zmiany w Ethereum startują 4 grudnia

Po uruchomieniu hard forka na Ethereum pod nazwą Istanbul w wersji testowej, w piątek 25 października zorganizowano telekonferencję dot. dalszych działań. Ustalono, że Istanbul w wersji ostatecznej zostanie wdrożony w mainnecie 4 grudnia, a dokładnie na poziomie bloku numer 9 056 000.

Warto przypomnieć, że na etapie testnetu doszło do wypadku przy pracy i do powstania hard forka. Błąd jednak ponoć usunięto.

Źródło: Comparic.pl

Upadek Bitcoin Cash?

W sieci forka Bitcoina – Bitcoin Cash – mocno spada hash rate. Oznacza to, że górnicy przestają kopać kryptowalutę.

Na początku tylko dwie kopalnie były w stanie zaatakować BCH, obecnie znam co najmniej 20 górników, którzy byliby w stanie to zrobić plus każda kopalnia BTC. Niebawem setki lub tysiące górników będą w stanie zakłócić działanie BCH w taki sam sposób, co kopalnie”.

– czytamy na Twitterze jednego z górników.

W rezultacie bloki w sieci powstawają wolniej i dodatkowo nie są zapełniane. Proces trwa już nawet 3 godziny zamiast standardowych 10 minut.

Czy to początek końca BCH?

Źródło: Twitter

Coraz więcej Amerykanów ma kryptowaluty

Zajrzyjmy na poletko socjologiczne. Okazuje się, że coraz więcej Amerykanów posiada kryptowaluty. Tak wynika z badania firmy Finder. Jego wyniki sugerują, że wartość ta w procentach wzrosła z 7,95 proc. w 2018 r. do obecnie 14,4 proc.

Badanie przeprowadzono w połowie października. Nadal jednak większość osób skupuje kryptowaluty w jednym celu – by zarobić. Taką motywację zadeklarowało 61 proc. ankietowanych.

Źródło: Finder

Reklama:

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut